Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Olyan van, hogy a hajnak a...

Olyan van, hogy a hajnak a növése egy bizonyos szinten megáll, és nem nől tovább?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

van növekedési fázisa, tehát megálllhat 1-2 hétig, vagy pár napig. de hosszabb időre nem nagyon.


maximum idősebb korban lelassulhat a növése, ne nekem a 80 éves dédimamámnak havonta fodrászhoz kell mennie..

2011. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, de lehet rosszul, hogy általában 3-4 évet "él" egy hajszál, szóval 4*15 cm(egy évben ált. 15 cm-t nő a haj)= 60 cm. Ha valaki sosem vágna le a hajából 10 évig mondjuk, akkor is 4 év után elérni a max hosszt és nem nőne tovább. De ez csak általános, valakinek tovább él a hajszála azért van 1 méternél is hosszabb haja
2011. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy van,azt hiszem ez mindenkinek egyéni dolog,de azt is hallottam hogy valami olajjal fel lehet gyorsítani
2011. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen. Egy átlag embernek kb. 80 centire képes megnőni a haja, utána nem nő tovább, viszont folyamatosan cserélődik. Ha valaki eléri a maximális hajhosszát, akkor általában a haj vége V alakban elvékonyodik.

Persze a maximális hossz mindenkinél változó. Van akinek földig érőre vagy tovább megnő, van akinek csak derékig érőre. Az enyém például 120 centi, és még mindig nő úgy, hogy egyáltalán nem vékonyodik el.

Sokaktól hallani, hogy nekik vállig érőnél vagy x hossznál tovább nem képes megnőni a haja. Ez 99%-ban azért van, mert annyira törik nekik, hogy a végek mindig leesnek és hiába nő, nem lesz hosszabb.

Az is előfordulhat, hogy a hajhagymák nagy része pihenő fázisban van, és akkor lassan vagy egyáltalán nem nő a haj akár hónapokig.

2011. máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem annyira töredezett..sőőt most egész jó állapotba van a hajam, és nem a vállamig ér, hanem kicsit hosszabb.Remélem hogy nem áll meg itt, mert a derekamig szeretném növeszteni:/
2011. máj. 13. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!