Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valamilyen szinten nem állatkí...

Valamilyen szinten nem állatkínzás egy lakásban tartott kutyánál hogy csak bizonyos időpontokban végezheti el a dolgát, nem pedig akkor amikor csak jólesik?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Ne essünk már át a ló túloldalára a nagy állatvédelemben!

Állatszerető és állatmentő ember vagyok. Látok "ezt-azt". Az állatkínzás nem itt kezdődik. Te se végezheted el a dolgodat abban a pillanatban amikor rád jön, mert lehet h órán ülsz, dolgozol, kocsiban vagy, nincs toilett a környéken stb.

2010. máj. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
De, ha ilyen radikálisan nézzük, akkor ez is az. Viszont hozzátenném, hogy sok kerti kutyának rosszabb sora van, mint egy szobakutyának.
2010. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Ha nagyon kell már neki hidd el nem fogja érdekelni hohy most kint vagy bent végzi e a dolgát..főleg ha éjjel jön rá.
2010. máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire érzékenynek lenni. Nem fog belehalni. Te sem kakálsz magad alá ahogy kedved van épp. Amúgy meg látszik hogy neked nincs kutyád bent, mert azért aki bent tartja az kiviszi amikor a kutya jelez. Persze dolgozik délelőtt ez amber dehát a kutyának nincs dolga óránként...
2010. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A szobakutyak nem azert nem uritenek a lakasba, mert ugy gondoljak, hogy azt nem szabad, mert a gazdi szomoru lesz, hanem azert, mert hozza lettek szoktatva, hogy kint kakiljanak. Kutyat ugy kell szobatisztasagra szoktatni, hogy mindig ki kell vinni, amikor esedekes a dolog, pont azert, hogy az valjon neki termeszetesse, hogy kint kenyelmesebb, mint bent. Tehat nekik az a megszokott. Pont ugy, mint ahogy neked is a WC-n ulve kenyelmes, nem pedig pelenkara.

Es a kutya csak addig fogja tartani, ameddig birja. Te is addig tartod, ameddig birod WC-nelkul. Ha pedig mar nem tudja tartani, akkor a szobaba fog becsinalni, amiert nem szabad bantani. Te sem birod akarmeddig, valamikor ki fog jonni meg akkor is, ha nem talaltal megfelelo helyet. Akkor a gatyadba fog menni, ami eleg ciki, de ez van :)

En viszont nem akarom ilyennek kitenni a sajatomat, ezert rendeltem egy jo kis kutyaWC-t a neten, amit naponta takaritani kell, de kornyezetbarat.

Errol volt is egy kerdes kiirva nem reg, UgoDog nevvel, keress ra, ha gondolod.

(Es ennek birtokaban sem szabad leroviditeni vagy megritkitani a setakat a kutyaval, nehogy valaki ezt higgye!)

2010. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
És az nem állatkínzás valamilyen szinten, hogy a kertben tartott kutyák többségét (tisztelet a kivételnek) soha nem sétáltatják? Hogy életét egy x négyzetméterű területen tölti? Hogy nem találkozik fajtatársaival?
2010. máj. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó és nem az nem állatkínzás amikor a benti kutya csak a dolgát végezni viszik ki és elkényeztetik és egyáltalán semmit nem érdenek a kutyázáshoz? Már nem azért de a benti kutyák közül legalább annyinak rossz a sora mint a kintinek! Mert egész egyszerűen ez nem a helyiségen múlik hanem a gazdán. Rossz gazda mindenhol rossz.
2010. máj. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Utsó előtti vagyok. Egyetértek veled utolsó :) Nap mint nap találkozok ölbe kapkodott szobacirkálókkal és kerítés túloldalán őrjöngő kutyát, akiknek még sosem adatott meg a futkosás a mezőn a többi kutyussal. :(( Ilyeneket miért nem nyomatnak a tvbe?!?!?! Kit érdekel, h valamilyen "celeb" ittasan vezetett vagy épp új szájfényt vásárolt. Fel kéne világosítani a falu végi Mariska néniket is, hogy a kutya nem szeret láncon és tejbe áztatott kenyéren élni...
2010. máj. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom ebből a kérdésből miért kell levonni azt a következtetést hogy "kinti" kutyám van?! Lakásban lakunk..
2010. máj. 20. 19:00
 10/14 anonim ***** válasza:
7%
De igen, én se szeretem. Főleg amikor otthonhagyják órákra panelban, tiszta szar lehet a kutyának, azt se tudja mikor jönnek vissza és be van zárva.
2010. máj. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!