Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak az arcommal...

Mit csináljak az arcommal hogy ne legyen piros?

Figyelt kérdés
Érzékeny a bőröm (épp amennyire kell, szóval nem túlzottan) és az orcám és az orrom mindig piros, pedig szeretnék alapozó nélkül járni-kelni de nem szeretnék piros arccal... Nem száraz, be szoktam kenni de így sem mutat változást. Valaki segítsen!:)
2011. máj. 15. 19:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
de egyenlő lehet a rosaceával, és akkor rosaceáról beszélünk, ha értágulatok is vannak rajta, apró értágulat, illetve a pirosas arcból ami nem rosaceás abból még később lehet, aki nem figyel rá kellőképpen.
2011. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A rosacea nem alakul ki "csak úgy" bármilyen pirosas árnyalatú bőrből, mint ahogy azt sem lehet elmondani, hogy egy anyajegy el fog rákosodni, ha nem vigyázol rá.

Jól tudom, mi a rosacea, kb 5 éve kollokváltam bőrgyógyászatból ötösre. Ez olyan, mint a nem minden rovar bogár, ellenben minden bgár rovar. A rosacea konkrétan a diffúz kötőszövet és faggyúmirigy túlburjánzás, kialakulásában szerepet játszanak genetikai tényezők, emésztőszervi betegségek, magas vérnyomás, alkoholizmus, környezeti hatások és egyéb, jelenleg ismeretlen okok.

2011. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
nme értek veled egyet akkor sem, mert én meg képzeld, 9 éves koromba kezdődött el a rosacea, akkor még aranyos piros volt a bőrfelszínem, később mert szüleim se vittke el bőrgyógyászhoz, és így nem figyeltem az étkezésemre, illetve magától az évek során is rosszabodot, és már kis erek jöttek ki az arcomon, szóval igenis pirosas arcbőrből lehet rosacea, aki nem figyel oda, nem úgy van az a rosacea hogy hopp rögtön már kis erecskék meg minden, 3 fokozata van ha nem tudnád.
2011. máj. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
és igen genetikai stb.. tényezőknek a függvénye, és én én csak jó akaratból írtam akinek piros a bőrre az figyeljen rá mert nagy rá a valószínűség hogy kialakulhat nála, mivel az állandóan pirosas bőr az első szakasza a rosaceának, valakinek ebben a stádiumban megáll, valakinek fokozódik, nők körében gyakrabban előfordul, férfiak körében ritkábban, de annál súlyosabb tünetekkel. Szóval nem tudom hol tanultad azt amit írtál, de ez így van.
2011. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Értem. Ez iránt mindenképp érdeklődöm majd! Egyébként gondoltam arra is hogy lehet a pici mitesszerektől meg a pici hegektől (voltam egyszer arckezelésen, kb fél éve, és tűvel is megszúrta az arcom). De nem szokott piros lenni, ha nem nyúlkálok hozzá, de nem lehet kibírni hogy sose érjek magamhoz... Köszi a tanácsokat és a válaszokat! :)
2011. máj. 18. 15:35
 16/19 anonim ***** válasza:

A Semmelweiss Egyetem Általános Orvostudományi Karán tanultam, bár lehet, h vacak a suli... Mondjuk, nem vagyok bőrgyógyász, csak egy semmirekellő neonatológus :(

Ezt írtam: " A rosacea nem alakul ki "csak úgy" bármilyen pirosas árnyalatú bőrből, mint ahogy azt sem lehet elmondani, hogy egy anyajegy el fog rákosodni, ha nem vigyázol rá."

Legelőször pedig azt írtam, hogy feltétlenül javasolom a folyamatos alapozóhasználatot és a fényszűrős krémeket, mert ez manapság elengedhetetlen. De ettől még nem kell rásütni mindenkire, akinek pirosas a bőre, h rosaceás LESZ, mert kb. a népesség 0,1-0,2-nál jelenik csak meg statisztikailag.

Az meg, hogy vigyázunk a bőrünkre és nem gyilkoljuk nappal, szolival, alkohollal és egyéb káros anyagokkal, az alap.

2011. máj. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Én igyekszek vigyázni a bőrömre. Hmmm ezzel megnyugtattál:). Nem is tudtam, hogy az alapozónak van jótékony hatása is :D
2011. máj. 18. 21:07
 18/19 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne! Ha a nappali krémed nem fényszűrős, akkor az alapozód feltétlenül legyen az!

Én ezt az elvet követem tizenéves korom óta és harmincas éveimben se ránc, se semmi, nagyon elégedett vagyok a bőrömmel, pedig korántsem örököltem könnyen kezelhető, hálás bőrt. De ha vigyáz rá az ember, akkor meghálálja.

Minden jót!

2011. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen :)
2011. máj. 19. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!