Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Olyan a hajam mint a seprű....

Olyan a hajam mint a seprű. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Olyan töredezett és száraz a hajam, hogy az nem igaz. Évekig vasaltam :S de már leálltam vele.

Levágatni nem szeretném. Van olyan módszer vagy valamilyen termék amitől nagyjából helyre állhat vagy csak egy kicsit is puhább, élettel telibb lehet, vagy marad a vágás?


2011. máj. 16. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A ricinusos hajpakolás, a szilikonos hajvégápoló még talán segíthet. Én a Glisskur hajpakolását is szoktam használni és az nagyon jót tesz neki. A mézes samponok is puhítanak. A ricinusos dolgot még nem próbáltam, de arról csak jó visszajelzéseket láttam eddig. De mielőtt ezeket elkezded, egy picit mindenképpen vágatni kéne a hajadból, mivel csodát sajnos semmi nem tesz.
2011. máj. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs az a szer, ami a már szétnyílt hajvégeket összeforrasztja:S Hidd el én is sok mindent kipróbáltam..:( És minél előbb vágasd le, mert csak egyre feljebb fog töredezni.. Vagy csak száraz? Mert azon hajpakolás segíthet. Én jelenleg Kallos hajpakolást használok tejproteineset.. nagyon szép fényes és puha tőle:) De én vágattam belőle és úgy kezdtem el használni. Amúgy olvass utána még a ricinus olajnak is. Én most azt fogom kipróbálni. Állítólag puhává fényessé varázsolja a hajat + segíti, hogy gyorsan nőjön, dúsítja.

Én ezen a fórumon néztem meg:

[link]

Olvasgass te is itt. Remélem neked is hasznos lesz! :)

És sajnálom, hogy le kell vágatnod, átérzem.. :( De hidd el utána szebb lesz, ha úgy állasz neki kezelni, és nem a töredezett hajat próbálod helyreállítani (ami lehetetlenség)

2011. máj. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A haj egy "halott" fehérje, amit lehet ápolgatni, meg minden, de ez csak addig tart, amíg bevonja a hajat a hatóanyag.

Egy vágás az egyetlen, ami segíteni fog.


Az egyik lehetőség, hogy folyamatosan vágatod a végét, de akkor tényleg egyre feljebb terjedhet a törés, és elég lassú, hosszadalmas folyamat, mire egészséges lesz.


A másik, hogy elmész fodrászhoz, és megkérdezed, szerinte mennyit kéne vágni. Ő látja, hogy hol menthető a haj, és meddig van elégetve teljesen. Megbeszélitek, milyen legyen a frizurád, és már "csak" rendszeresen ápolni kell, mert a vége így is száraz marad, de... legalább marad. Így sokkal gyorsabban fog nőni, és hamarabb lesz egészséges, hosszú hajad.


;) Most nagy divat a bubi, és nyáron kényelmesebb is.

2011. máj. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha évekig vasaltad, el tudom képzelni milyen állapotban van. Na azon a legjobb hajpakolás is kb 3 óráig segít. Sajnos az olló az egyetlen hatásos megoldás, az agyontörött haj hiába hosszú, inkább csak csúnya, és igénytelen hatást kelt. Persze valószínűleg nem kell tövig vágni, de 15 centivel szerintem minimum számolj, ha aránylag hosszú a hajad. De a fodrász úgyis megmondja, azt semmiképp nem úszod meg. Ha már rövidebb, de egészségesebb a hajad, akkor kezdd el ápolgatni mindenfélével, és ne nagyon vasald, akkor szép is marad. Keress valami klassz fazont, egészen rövid hajból is vannak divatos és szexi fazonok. :O
2011. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát elég hosszú a hajam kb derékig érő :)

és köszi mindenkinek :)

2011. máj. 16. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!