Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak? Kipróbáljam a...

Mit csináljak? Kipróbáljam a gyantát?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már 3 éve borotvát hazsnálok a lábamra és a hónaljamra is. De nagyon utálom, mert a hónaljam folyamatosan kipattogott tőle, mire eltűntek a kis sebes pöttyök utánna már újra szőrös volt. Szóval sosem volt szép. :S A lábamon jó, azzal nincs gond. Szóval elegem lett belőle, vettem Veet zuhanyzás közbeni szőrtelenítő krémet. De ezzel is csak a baj van. :S Egy az, hogy időigényes, mert a krémet legalább 10 percig rajta kell hagynom, hogy tényleg használjon. Ettől nincs baja a bőrömnek, de néha-néha ottmarad egy pár szál, vagy nem szedi le rendesen, és borostát marad. Na ilyenkor nem tudok mit csinálni. És a pici szőrt nem szedi le rendesen. És ez sem valami tartós, 2 nap múlva újra kezdhetem előről. :S

Valami más megoldás kellene. Anyukámnak mondtam a gyantát, de azt mondta hogy nem bírnám ki mert fáj, meg hát terelte a témát azt mondta fölösleges meg ilyenek, ő is borotválja. De nem érti meg, hogy nekem ez így nem jó. Elmenjek kozmetikushoz? Vagy mit csinálhatnék? Most hogy jön a nyár, még kellemetlenebb. :/ Légyszi segítsetek! :(


15/L


2011. máj. 22. 19:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit hoszú lett. :S
2011. máj. 22. 19:28
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a gondom. De holnap (ha nem jön közbe semmi) elmegyek kozmetikushoz legyantáztatni. Mondjuk az ilyen gyantás fájdalmakat (vagy hogy is mondjam), nagyon nem bírom, de hát próba szerencse. Ha kíváncsi vagy, beszámolhatok róla, hogy fájt e vagy sem.
2011. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, kérlek ha voltál akkor mindenképp írd le, és azt is hogy milyen ez az egész! Hogy csinálja, és hogy mennyit fizettél, na meg h fájt-e milyen a hatása stb. Köszönöm. :)
2011. máj. 22. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha van egy kozmetikus ismerősöd, akkor szerintem menj el hozzá gyantáztatni. Ki lehet bírni a fájdalmat, lábon szinte meg is lehet szokni. Egy pillanat, amíg lerántja a csíkot.

Hónaljban meglehetősen kellemetlen tud lenni, de azt is ki lehet bírni. Csak arra kell figyelni, hogy ott ne engedd "patronossal" gyantázni, hanem csak kézzel felkenőssel. Rózsaszínű, kissé gumis állagú gyanta, ami a bőrödhöz kevéssé tapad, csak a szörszálakat tépi ki.

Tehát szerintem gyanta.

2011. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen,gyanta.Tovább marad sima és nem tüskeszerű szálak nőnek.Nyugodtan elmehetsz,annyira nem fáj.Nem mellékes,hogy a vékony bőr alatt nem látszanak a szálak,mint minden más esetben.
2011. máj. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, ma elmentem kozmetikushoz gyantáztatni.

Nagyjából öt perc volt. Görgős gyantával csinálta. Tökre be voltam sza*va, de nem is fájt annyira. A jobb hónaljamnál nagyon kicsit, a bal hónaljamnál mondjuk egy kicsit jobban fájt, de végeredményében nem is volt olyan szörnyű. Pedig én nem igazán bírom a gyanta fájdalmakat.

Annyi volt még, hogy az egészet végig mosolyogtam (majd hogy nem röhögtem), annyira csikizett. :D


Egyébként mondta, hogy lehet, hogy a borotva után kicsit.. szal fájni fog. De hát gondolom te is kb annyi ideje borotválod magadnak mint én. Annyi még, hogy elkezdett kicsit vérezni ott ahol kitépte a szőrt, de mondta, hogy ez teljesen normális, főleg első alkalommal, és hogy holnap vehetek fel ujjatlant, mert már nemfog látszani.

2011. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogyha ráveszed magad, hogy elmenj akkor hagyd megnőni a szőrt vagy úgy 7-8 mm-esre. Én féltem, hogy majd gondolja rólam, hogy na itt egy csubakka, de mondta, hogy az előző csajnak spec tiszta rövid volt a szőrzete és alig tudta kiszedni, úgy hogy az enyém pont jó hosszúságú volt.
2011. máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Húú köszönöm a választ. El is megyek, majdcsak kibirom. És remélem tartós lesz. :)
2011. jún. 4. 22:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, mihez képest. Az a rossz benne, hogy megver várnod, míg megint megnő a szőrzet. Én spec most már nem is tudok hónaljnál kivágott pólókat hordani, de legalább nem viszket meg fáj a hónaljam a borotvától.. Aztán meg lassan megint mehetek gyantáztatni.
2011. jún. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!