Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Időszakos hajhullás vagy...

Időszakos hajhullás vagy ennyi idő alatt kopaszodás?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1.5 - 2 hónapja elkezdett hullani a hajam, de az utóbbi 3 hétben egyre intenzívebben, elöl valamint a homlok és a fejembúbja között félúton. Hozzáérek / megfésülöm és kihullik egy csomó.

Bár korpásodó a hajam (hetente egyszer, kéthetente kétszer mosok hajat), de az is elkezdett komolyabban "keletkezni".

Kérdésem az lenne, hogy ez a "jóidő" egyik hozománya, vagy valami más amitől kihullik a hajam. Most vagyok 22 éves és fiú.


2011. jún. 1. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A rossz fogaktól is lehet.
2011. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valóban van egy jópár lyukas fogam, de 2 kivételével be vannak tömve.

Összefügg egyébként a kettő?

2011. jún. 1. 10:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a rossz fog miatt hullott ki. Pedig nem éreztem hogy fájna. Azóta vissza nőtt a hajam.
2011. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A rossz fog, pontosabban a szervezetben levő góc, gyulladás okozhat hajhullást ami az esetek többségében visszanő, de van hogy mégsem.

A hugomnak mandulagyulladása volt és egy 5 Ft-os nagyságú kopasz foltja lett szerencsére észrevehetetlen helyen, ami fél év után sem nőtt vissza egyáltalán. A gyulladás okozta hajhullás általában foltos és nem diffúz.

Ilyen erős hajhullás mint amilyet leírsz szerintem nem tudható be az időjárásnak. Lehet hormonális felborulás vagy egyszerű férfias kopaszodás. Ezt általában az anyai nagyapánktól örököljük. Ha ő kopasz volt akkor neked is nagy esélyed van rá.

A fokozott korpásodás gombás fertőzésre is utalhat amit bárhol elkaphatsz. Azt ajánlom fordulj bőrgyógyászhoz, bár az esetek többségében ők sem tudnak pontosat mondani, csak javasolnak valamilyen kezelést ami vagy beválik vagy nem. Ez csak egy tünet és attól hogy megszüntetik, még nem leszel teljesen egészséges.

2011. jún. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!