Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A striák megjelenhetnek csak...

A striák megjelenhetnek csak úgy egyik napról a másikra az emberen? :S

Figyelt kérdés
Tegnap vettem észre 4 pici csíkot a mellemen oldalt, lilás színük van, olyasmi mintha kis erek lennének, de ha kicsit megfeszítem a bőrt, mélyedést képeznek, tehát erősen stria gyanus. Nem nagyon értem mitől lehet...54 kg vagyok, 2 éve 48 voltam, de ez a plusz 6kg fokozatosan és egyenletes jött fel, aminek köszönhetően az amúgy kisebbnek számító mellem is teltebb lett picit, de ezt nem nevezném hirtelen hízásnak. Főleg, hogy már olyan 4 hónapja tartósan 54 kg vagyok, max 1 kg ingadozással, és csak most jelentek meg. Lehet, hogy attól van, hogy túl száraz ott a bőröm?? Mostanában nem kenegettem testápolóval, ez lehet a baj? Furcsa, mert napi 3 l vizet megiszok, tehát nem nagyon értem. Egyébként nem olyan vészes, lehet kicsit túlreagálom, mert elég hiú vagyok, de nem szeretném, hogy több is megjelenjen. Ennek érdekében elég, ha rendszeresen használok sima, hidratáló testápolót?
2011. jún. 4. 10:15
 1/6 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok egyébként, tehát nem 14-15, amilyen korban növés miatt gyakori szokott lenni.
2011. jún. 4. 10:19
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem is megjelentek nemreg a mellemen de belul (mondjuk nekem a fenekem, combjaim is televannak veluk), eleinte lilasok voltak, most mar feherek. nmagyon utalom oketg, foleg hogy en mar kb 5 eve 50kg vagyok, nem hiztam nem fogytam.:(
2011. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez bíz sajna stria.

Megjelenhetnek és nem a száraz bőrtől van. Mivel a kötőszövet a hibás. Viszont a legtöbb bőrápolóból sok méreg anyag is bekerülhet. A legtöbb sajnos elégé szennyezett.

Fontos a megfelelő melltartó választása, ami jól alátámasztja.

A,C,E,F és vitaminok sokat segítenek. Sajnos a mai zöldségek és gyümölcsökkel ez már nem pótolható kelőképen.

2011. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És első sorban genetikus oka van, másodsorban a méreg anyagok és csak harmad sorban a hírtelelen súly változás.
2011. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát a melltartó...mostanában alig járok el (tanulás), itthon meg csak nem kéne melltartóban lennem, főleg, h a méretemet még csak közepesnek sem nevezném :S


Ha genetikai, az azt jelenti, hogy kb alig tehetek ellene valamit??? Már van egy rakat bőr problémám, és már nagyon kezd elegem lenni... :(


Egyébként köszi a válaszokat, de jöhetne még pár hasznos tanács, hogy ne romoljon tovább a helyzet!

2011. jún. 6. 15:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát a fiúk imádják a melltartó nélküli ciciket, a lányok kényelmetlenek tartják melltartókat, mert csak szépeket vesznek. DE ebben az esetben nagyon ajánlott amikor ébren vagy, mert különben könnyen harminc évesen már lógni fognak a melleid.
2011. jún. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!