Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan ápoljam a hosszú...

Hogyan ápoljam a hosszú hajam? Vegyszer mentes sampon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsokat várok hosszú haj ápolásával kapcsolatban :)

Derékig érő,nagyon dús,vastagszálú hajam van,és térdig szeretném növeszteni,csak félek h nem bírom megnöveszteni addig...

Elsősorban is sampon tippeket várok,ami a legjobb a hajnak,és nincs tele vegyszerekkel,nem szárít,nem viszketek tőle stb,természetes samponokra gondoltam :)

És ha tovább növesztem,hogy ajánlatos ápolni?

Főleg a nagyon hosszú hajúak tippjeit várom :)

Köszönöm! :)


2011. jún. 14. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2011. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2011. jún. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A linkelt 7 gyógynövényes szerintem nagyon fura szagú. De ízlések és pofonok. Nekem istenigazából-és most ne nevess ki- A 2az1-ben baba sampon vált be. Olcsó, sok van benne, jó illatú(mandulás) és elképesztően hatásos. Én az összes gliss kur, schauma, elséve stb. Esküszöm, hogy van olyan jók mind ezek fele annyi pénzért. És hipoallergén. :)
2011. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi,csak én 1-szer próbáltam ki a mandulás baba sampon,egy hétig kb jó volt,azután iszonyatosan viszketett a fejbőröm,és korpás lettem,mondom jól van....:S
2011. jún. 14. 13:36
 5/13 A kérdező kommentje:
már a schauma gyógynövényest is kipróbáltam,ugyanaz a helyzet :S
2011. jún. 14. 13:39
 6/13 anonim ***** válasza:

Így elég nehéz megmondani, hogy a te fejbőrödnek mi lenne a jó. Nekem is nagyon-nagyon vastag hajam van, dús és a hajszálak is vastagok. Combközépig ér. Én már minden samponmárkát kipróbáltam szinte, de mindig visszatérek a kedvencemhez, mert egyszerűen nincsen jobb. XD Ezt használom: [link] Az van ráírva, hogy természetes alapanyagú és valami ökoteszten is nagyon jó minősítést kapott. Teljesen szulfátmentes, ami miatt nem szárítja ki a hajat (még az Alverdében meg a hasonlókban is van szulfát), viszont jól tisztít. Most már rá is álltam arra, hogy legtöbbször csak sampont használok, mert ennél nem is nagyon kell utána balzsam. Arra viszont vigyázni kell, hogy a szulfátmentes samponok mellé nem jó szilikonos balzsamokat és pakolásokat, hajvégápolókat használni (pláne amiben Dimethicone van, vagy akármi ami "-cone"-ra végződik). Egy idő után sok rétegben rakódnak a hajra, és száraz, durva tapintású lesz tőle.

Balzsamból a Garnier Fructis Tápláló Ápolás a kedvencem, az szilikonmentes.

Emellett kókuszolajat használok a hajamra. Mosás előtt szoktam rá tenni, és mosás után vizes hajra is egy keveset. Az olajozás nagyban segít megelőzni a töredezést.

Ne úgy állj neki növeszteni, hogy mostantól nem vágatsz, mert akkor nagyon tönkremehet a hajad. 2-3 havonta 1 centit érdemes vágni az aljából. Én általában havonta vágok 0,5-1 cm-t, mert annyira most nem akarom, hogy nőjön. Még 6 centit akarok növeszteni rajta, de nem sietek. :D

Még annyit, hogy ha kontyban hordod akkor sérül legkevésbé. A legjobb ilyen pálcikával feltűzve: [link]

2011. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Huuuh,köszi utolsó válaszoló nagyon jó tippeket adtál :)csak félek kipróbálni a Dulgon KIds sampont,tartok h viszketni fog tőle a fejbőröm,amit nagyon útálok,viszont hajamat meg növeszteni akarom :)

DE tényleg nagyon hasznos dolgokat írtál,köszi szépen :)

2011. jún. 14. 14:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem egy drága sampon, 450 ft a dm-ben. Ebben közel sincs annyi káros anyag, mint a többi samponban. :)
2011. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. jún. 14. 14:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha más nem ott van a jó öreg wu2. Tényleg jó. :)
2011. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!