Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Életemben először megyek...

Életemben először megyek kozmetikushoz hogy legyantázza a hónaljamat. Anyukám visz el, az gáz? XD És nagyon fog fájni? Melltartón kivül vegyek vmit a pólóm alá? És egyáltalán mien lesz? :D 13/L

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem gáz, hogy anyukád visz el, de minek hónaljgyantázáshoz kozmetikushoz menni? Otthagytok majd egy rakat pénzt, hogy két hét múlva megint ott hagyjatok... Vegyetek inkább egy olcsóbb epilátort, én az enyémet 8 vagy 9 éve használom.

Igen, fájni fog, de ha rendszeresen használod, akkor megszokod, ráadásul utána már puhább szőr nő.

2011. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi, én se szeretnék mindig kozmetikushoz menni csak azt mondják h elsőre jobb ha egy profi csinálja. Az epilátor vagy a gyanta fáj jobban?
2011. jún. 17. 11:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia 14 éves vagyok, és 2 hete voltam én is először. :) Előtte féltem hogy nagyon fog fájni, de én egyedül mentem mert a kozmetikus ott volt egy utcával arrébb. Én levettem a pólómat mert nem lehetett feltűrni rendesen az ujját. Melltartóban voltam végig, de nem gáz hisz ő is nőből van, nem kell szégyenlősködni. :) Felfeküdtem egy ágyra felettem volt egy lámpa ami megvilágította a hónaljamat. Először letörölgette egy törülközővel, majd egy fehér valamiből forró gyantát kent rá, olyan volt mint a ragasztó. De nem égetett semmi különösebb érzés. Aztán elővett egy kis fehérpapírt ér rátette majd lerántotta. Nagyon gyors volt az egész. És nekem nem fájt, talán csak egy kicsit volt kellemetlen. Mikor már többször is áthúzta akkor már kicsit rosszabb volt ugye az irritált bőrőn. A melmaraadt szőrszálakat szemöldökcsipesszel kitépkedte. Aztán mikor végzett valami folyadékkal lemosta a gyantát megtörölgette törülközővel a hónaljamat, majd egy fehér krémmel bekente és nekem is adta, hogy ez bőrnyugtató hatású. Tényleg jó.

Most van 2 hete, hogy legyantáztattam, de úgy döntöttem hogy többet nem megyek, mert nekem csak első 3-4 nap volt szép sima a hónaljam, utánna már látszottak a szőrszálak, én pedig arra számítottam hogy legalább 3 hétig nem kell ezzel foglalkoznom. :S

2011. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sokan mondanak sokfélét, de szerintem ez hülyeség, hogy elsőre csinálja profi. Én sosem csináltattam "profival", hisz ő is ugyanazt csinálja, amit én csinálnék otthon :D

A gyanta "csak" egy húzás, az fáj pár másodpercig, az epilátor szálanként tép, úgyhogy nem tudom, melyik fáj jobban.

De én az epilátort már alig érzem. Igazából 5-6 alkalom után már alig éreztem, szóval nem gáz. :)

Első voltam.

2011. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen remélem nekem se fog nagyon fájni. Gáz lenne ha elkezdenék sikitozni. :$ A 3-4 tényleg kevésnek tünik azt hittem én is 2 hét minimum :/
2011. jún. 17. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:

11:20 Sem a gyanta sem az epilálás nem tart tovább 3-4 napnál, szóval nem veled van a baj :) Nekem pont ezért van epilátorom, és hetente kétszer használom.

Az, hogy "egy hónapos simaság" az egy délibáb, az nem létezik...

Megint első voltam.

2011. jún. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Basszus én hétfőn megyek táborba azért is szerettem volna le gyantáztatni mert azt hittem el tart egy hétig :/ akk szerintetek mit csináljak mikor majd a tábor közepén elkezd szőrösödni a hónaljam? xxxD
2011. jún. 17. 11:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Kicsit fáj,de nem vészes,főleg ha előtte nem borotváltad,akkor alig fogod érezni.

Nem gáz,ha anyukád visz el:)

A melltartón kívül nem kell semmit se venned a póló alá.

Ha nem akarsz melltartóba ülni akkor póló helyett topba(ujjatlan felsőbe)menjél.

Amúgy nem értek egyet azzal aki írta,hogy 5nap múlva már szőrösödik...Igaz nekem alig szőrös a hónaljam,de akkor is 2hétig semmilyen szőr szál nem jön ki.(2éve gyantáztatom)

Ha akarod a biztonság kedvéért vigyél magaddal borotvát a táborba. 14L

2011. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Epillátort ajánlom. Mondjuk nekem gyengébb a szőröm, de két hétig sima marad. És szerintem ne használj borotvát, mert megerősödik a szőr és akkor epilálásnál is jobban fog fájni. Szerintem egy hétig simán ki fog neked tartani a gyanta is.
2011. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!