Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek egy 13 éves lány...

Szerintetek egy 13 éves lány járhat szolizni? és nagyon káros?

Figyelt kérdés
nem akarok fehér maradni mert a nap nem fog meg. és nagyon fehér a bőröm.:\\
2011. jún. 21. 19:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%
Ha barnább akarsz lenni járj. Én is jártam , most nappal próbálkozom mert a gyerekektől nem tudok elszabadulni, de nem fog meg ugyhogy fogok rá időt szakítani.Káros de ma már minden az, szoval sz@rd le a beszologatókat és irány barnulni de persze modjával.
2011. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát ha neked az jó.

És káros, a bőr nem igazán szereti, de csak nyugodtan, nekem mindegy. De szerintem ha látnál bőrrákost, meggondolnád a dolgot (elég borzalmas).

Igazából elég szánalmas hely, hogy beengednek, 16 év alatt itt se szabadna, fejlettebb országokban még figyelnek is erre, de hát itt mit várunk...

Amúgy ha a nap nem fog meg, a szolitól se várj csodát, és bizonyára érzékeny, fehér bőröd van. Annak a természetes védekezőideje nem sok, úgy 3-5 perc, szóval annál tovább semmiképp ne menj eleinte.

2011. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek aki válaszolt:D
2011. jún. 21. 21:52
 14/19 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne hogy a nap vagy a szoli károsabb??
2011. jún. 22. 09:50
 15/19 anonim ***** válasza:
68%

11-16 óráig a Nap nagyon veszélyes, a szoli ha mértékkel csinálod feleannyira sem káros. Viszont ha mondjuk heti egyszer vagy kétszer mész szoliba 6 percekre az egyenértékű azzal ha reggel kifekszel 3 órára a napra mindennap.


De ha mondjuk szolizol kétnaponta 20 percet, az már ugyanolyan egészségtelen mintha egész nap tűző napon feküdnél.


Magyarán mindkettőt lehet okosan is meg veszélyesen is csinálni, csak aki elfogult valamelyik irányba, az nem látja be.

2011. jún. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
napozzál hülyegyerek -.-
2011. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

leírom még egyszer.

a nap nemfog meg. múltkor is kifeküdtem több órára és semmit nem barnultam.

2011. jún. 27. 22:02
 18/19 anonim válasza:

Hát.. szerintem nagyon ritka és szép ha valakinek igazán fehér a bőre. Hidd el, erre én is hosszú hónapok tapasztalatával jöttem rá,hogy amit a természettől kaptunk, azzal mindig sokkal szebbek vagyunk, mint amit a gépek, festékek adnak nekünk.:) Na de,hogy ne legyek annyira álszent, ha nagyon szeretnél barnulni, először próbálj ki egy barnítókrémet, vagy a lefújást. Jogos a felvetés, hogy foltos lesz a bőröd tőle. De ha jó minőségűt választasz, akkor csak egy picit fog kopni, és bőr radírral azt le is tudod szedni. Mégsem káros! Ha pedig nem jön be, akkor irány a szoli.. Szolárium előtt is vannak különböző krémek, amik segítik a barnulást.. Viszont ha ennyi idősen elkezded, valóban később a bőröddel problémák lehetnek. Nem feltétlenül bőrrák, vagy súlyos dolgok. Én magam vettem észre egy ismerősömön, hogy 33 éves korára, a szemei táskásak, az arca ráncos lett, a szoli miatt.Ő 16 évesen kezdte. A lefújás pedig ( ha jó helyen csinálják) 1-2 hétig is megmaradhat. Nem kopik, foltozódik, csak halványul fokozatosan. Én a helyedben, még biztosan várnék pár évet. Esetleg, ha valami komolyabb esemény , ballagás, esküvő,bármi ilyesmi lenne, amire jól kellene kinéznem, azon a héten minden nap elmennék 6 percre, és ennyi. Gondolj bele, ha most elkezded, és csak hetente 2x 6 percre mész.. az mondjuk 550 ft.. és 20 éves korodig csinálod.. Hát, te döntöd el. :)

15/L

2012. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 HUNarcher válasza:
NEM! Sokkal károsabb mint gondolod, vagy amit mondanak neked. 13 évesen ne is gondolj ilyenekre és a barnítókrémtől csak hülyén fogsz kinézni. A fehér bőr pedig szebb mint a túl barna. Örülj hogy fehér bőröd van sok fiú szereti egyébként. Viszont a Nappal vigyázz, használj 30+ os faktorú Napolajakat és lehet hogy elkezd barnulni a bőröd de ne várj csodákat.
2013. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!