Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szőkítőport 9%-os vagy...

A szőkítőport 9%-os vagy 12%-os oxival kell keverni?

Figyelt kérdés

Sima, por alakú szőkítőt vettem, és ehhez ugye kell oxi lötty. :) Ha 9%-osat veszek, akkor gondolom annyira nem lesz világos, de lehet, hogy így nem lesz elég erős se... a 12%-os viszont erősebb, így jobban roncsol, szóval nem tudok dönteni.

Esetleg valakinek van ezzel tapasztalata?


(Csak a hajam végét festem, itthon, kísérletező kedvemben - ha nem lesz jó, sebaj, úgyis ki akartam már próbálni egy rövid frizurát:))


2011. jún. 27. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A 9-es bőven elég, ha pl sötétbarna hajad van. Ha ennél világosabb, elég a 6-os is! Balzsam legyen otthon, szőkítés után ha lemostad,gyengéden töröld meg és tegyél a hajadra bőséggel és legalább fél órát hagyd rajta.( Annyit, hogy olyan jó "trutymós" legyen, mintha hajfesték lenne rajta) Aztán mosd le, (nem baj, ha egy pici marad a balzsamból) és lehetőleg ne hajszárítóval szárítsd, hanem magától száradjon.


Ja és még annyi, hogy ha lehet, inkább kérj meg vkit, hogy kenje fel a szőkítőt. Alaposan lepje be a szőkíteni kívánt részt, mert másodjára szőkíteni nem szerencsés ugyanazt részt.

2011. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, még azt is külön, hogy kiokítás nélkül fogalmaztál :D

Világos vöröses barna a hajam, de az a baj, hogy ez festett szín. Így is elég a 9%-os oxi?

2011. jún. 27. 21:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha festett akkor 9-es nél erősebbet semmiképp ne használj. Arra számíts, hogy a töve teljesen kiszőkül, a többi rész vöröses árnyalatú marad. Egy-két árnyalattal világosabb színű hajSZÍNEZŐT vegyél, mint a mostani hajad, nehogy megjárd. Fontos, hogy természetes árnyalatú, esetleg hamvas legyen, ez elnyomja a vöröses beütést.

Első voltam.

2011. jún. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ja de nem úgy akarom, hanem ilyen árnyalatosra csinálom meg a hajam, ilyesmire: [link]

Ehhez először kb. a fülemtől befestettem egy világosabb barnára (eredeti hajszínem közepes barna), és csak az utolsó 10 cm-t akarom szőkére festeni. Tehát most fültől lefelé világosbarna, és úgy sejtem, ha erre ráteszem a szőkítőt, akkor sárgás-szőkés színt kapok, amit majd később tudok hamvasító samponnal korrigálni.

2011. jún. 27. 21:39
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
12essel semmiképpen még régen nkem is úgy szőkítette ki a fodrász a fejbőrömnél is és rendesen sebes lett tőle a bőröm:S
2011. jún. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Hatos is elég, én is azt használok, barnáról fehérre szívja a hajam 20 perc alatt...
2011. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
De neki festett haja van. A 9es a jó rá.
2011. jún. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb 35 max 40 percig hagyd rajta csak a szőkítőt. így esetleg kiszívja a kívánt mértékben.

Én feketéből jövök szépen lassan vissza. Most vagyok olyan középbarnás-vöröses szinten.

2011. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, akkor felesleges szétégessem a hajam 12-essel. 9-eset veszek, amúgy sima zacskós Kallos szőkítőm van.
2011. jún. 27. 22:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Kallossal vigyázz, elég sok rosszat hallottam róla. Én egy ezüstszínű tasakban lévő szőkítőport kaptam a fodr.kellékes csajtól, amiben két adagra való szőkítőpor van. Nem olcsó muri, nekem az vált be idáig a legjobban. Két adag oxival simán ki lehet keverni, és tuti elég a hajadra, ha hosszú is...
2011. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!