Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy kell napozni (részletesen...

Hogy kell napozni (részletesen írd le légyszives, mert psoriasisos vagyok. )?

Figyelt kérdés
Egy héten hányszor? Most kezdenép el a napozást, de nem tudom hány percet legyek a napon. Azt sem tudom, hogy hány perc/másodperc-el kell emelni a napozás időtartamát. Valaki leírná részletesen, mert muszáj napoznom. Pikkelysömörös vagyok :( sajnos...
2011. júl. 9. 16:23
 1/7 A kérdező kommentje:
17-éves fiú.
2011. júl. 9. 16:25
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Én úgy csinálom, hogy minden nap kifekszek az erkélyre 1 órára dél körül.

Bármi féle naptej nélkül.

Aztán 3 körül megint kifekszek de csak fél órára.

2011. júl. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem vagy délelőtt 10 előtt vagy délután 4 után menj ki napozni, mert akkor kevésbé károsak a nap sugarai és kisebb a napszúrás kockázata is.

Nem tudom, mit kenhetsz a bőrödre, de az egészséges részekre mindenképpen ajánlom a 30 faktoros naptejet, arcra mehet az 50-es is, fehér sapka, napszemüveg.

Ha teljesen fehér vagy bizonyos részeken, akkor elsőre 10-15 perc, ha kezd melegedni nagyon a fejed, menj be azonnal vagy lehetőség szerint tartsd árnyékban végig. Ha leégtél, húzódik a bőröd és olyan érzésed van, mintha lázas lennél, nekem a Panthenol segít pár percen belül. Leégés után másnap húzódj félárnyékba vagy teljes árnyékba, ott is ér a nap, csak kevésbé kegyetlen a hatása.

30-as naptejjel nyugodtan kint lehetsz egy órát is elvileg, de ha nagyon erős a sugárzás, akkor már egy alapszínnel sem javaslok fél óránál többet és tényleg figyelj a fejedre, ha nagyon izzik, menj be. Ha enyhe a nap és kellemes az idő, nem fáj a fejed, nem izzadsz, akkor rendesen bekenve délután 4-6 közt kint lehetsz.


Vigyél ki magaddal inni valamit, a víz a legjobb, de a semminél bármi többet ér.

2011. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdtem,hogy délután 3-4 körül kifekszek (bevizezem magam,nem kenek magamra naptejet) csak bevizezem magam és amikor érzem,hogy megszáradtam akkor újra vizezem a testem.Ezt kb. fél óráig csinálom vagy 1 óráig.

Ha mégis nagyon leégnél este kenj magadra testápolót.Amikor érzed,hogy többet voltál a kelleténél akkor másnap ne napozz,kicsit szünetelj,hogy a bőröd megnyugodjon:D

Nem muszály minden nap.

2011. júl. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon szépen köszönöm minden válaszolónak! Ezt a bőrgyógyász belehalt volna, hogy ha elmondta volna, mert ő csak írja a kenőcsöt, ha kérdezek valamit akkor meg ideges lessz. Szóval NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM...
2011. júl. 9. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Most azért kellet lepontozni, mert akkor megyek ki napozni mikor a legnagyobb az UV sugárzás?

És naptej nélkül?

Én egyáltalán nem hiszek ebbe, hogy rákot kaphatok e miatt.

És hogyha nem kenek magamra minden féle 50 faktoros szarokat jobban barnulok.

Mivel a naptejek megakadályozzák, hogy leégj...

Én izraelben éltem és ott 50 fok van.

Sose volt semmi bajom ha sokat voltam kint a perzselő napon.

2011. júl. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem voltam. Én fölfelé pontoztalak.
2011. júl. 9. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!