Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ettől tényleg gyorsabban fog...

Ettől tényleg gyorsabban fog nőni a hajam? Van valakinek tapasztalata róla?

Figyelt kérdés

A minap olvastam az oldalon, ebben a rovatban, hogy valaki csinált magának pakolást és ettől 5 centit nőtt a haja egy hónap alatt.

A pakolás egy tojásból és 2 evőkanál ricinus olajból áll.

Kipróbáltam ma, kíváncsian várom a hatását, bár meg kell mondjam, nem vagyok biztos benne, hogy sikerült kimosnom az összes pakolást a hajamból. Pedig nagyon meleg, bő folyó vízzel mostam, közbe a másik kezemmel dörzsöltem a hajam, hogy kimosódjon belőle az összes. Most mégis úgy érzem, mintha picit olajos lenne vagy csak sokkal selymesebb, puhább mint szokott:D


Mi a véleményetek erről a pakolásról? Tényleg jó lehet?

A szempillámra jó volt a ricinus olaj, sokkal szebb és dúsabb lett, lehet, hogy a hajam is dúsabb lesz?

16/L


2011. júl. 14. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem hiszek benne! Még nem próbáltam, de szerintem ez nem igaz! Bár szerintem egyedül vagyok a világon, akinek ilyen extra lassan nő a haja! Ricinus olajat csak rákented a pilládra? Éjszakára vagy hogyan? Boccs az offért! :)
2011. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gyógyszertárban vettem ricinus olajat, elég olcsó, 30 g 170 Ft-t volt:D

Kis üvegcsében van, este zuhanyozás, arctisztítás után egy fültisztító pálcikát beleteszek az üvegbe úgy, hogy éppen hogy ricinus olajos legyen. Ezzel áthúzom a pilláimat úgy, mintha szempillaspirált hagynék. Zuhanyozás után még szoktam tv-t nézni, pakolászni, ezt-azt és egy 15-20 perc múlva fekszek le. Addigra nagyjából beszívja az olajat a szempillám, a maradék meg a párnahuzatom landol éjszaka:D

De nekem nagyon hatásos;)

2011. júl. 14. 17:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm! Sajnálom, hogy én nem tudtam Neked segíteni, ráadásul a Te kérdésed alatt nekem válaszolsz :S Bocsi, és nagyon köszönöm! Remélem valaki segít Neked is ! :)
2011. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy tudtam segíteni.

Mivelm már kipróbáltam ezt a pakolást szinte mindegy, de azért kíváncsi vagyok, igaz-e. A ricinus olaj nem drága és ha a szempillámra ilyen jó, lehet, hogy a hajamra is. Hetente vagy kéthetente egy tojást erre felhasználni megint nem nagy tétel.

Az a bajom, hogy amire elkezd nőni a hajam a vége töredezik és csúnya. Sajnos szoktam vasalni, korábban szinte minden nap, de hetente 2x tuti. Mióta nyár van 3-4x volt csak kivasalva a hajam, és ezt próbálom is megtartani így. Évközben sem kellene ennyit vasalni a hajamat, ezért megy tönkre:S

2011. júl. 14. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy nem egészséges rajta hagyni a szempillákon, mert nem jó a szemnek. Mindenesetre én rajta hagyom vagy 2 óráig a szemöldökömön/szempillámon/hajamon és aztán jó alaposan megmosom.

Amúgy volt olyan is, hogy alig jött ki a hajamból, de mára ezzel már nincs bajom. Egymás után kétszer kimosom én néha pakolást is teszek rá. Amúgy annyi a hátránya, hogy sokkal hamarabb zsírosodik tőle a hajam..


És még annyit, hogy a hajamon én sem tapasztaltam még változást.

2011. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan fórumon írják hogy ártalmas, ahol szemfestéklemosóként alkalmazzák a ricinus olajat! Most olvastam róla:


Alkalmazása hajra: hasonló hatással bír, mint az olívaolaj, intenzíven táplálja a hajszálakat, sőt egyesek szerint még növeszti is a hajat. Hajmosás után a még nedves hajat bemasszírozzuk a ricinusolajjal, rá egy törölköző, turbán, majd 45-60 perc után mossuk le. Aki úgy érzi, hogy ennél táplálóbb hatásra van szüksége, az hagyja fenn egész éjszaka, és csak reggel mossa meg a haját. Akinek van egyéb bevált házi adaléka (tojás, sör, stb.), csinálhat egy jó kis koktélt :)


Alkalmazása szempillára és szemöldökre: erősíti a szőrszálakat, így a szempillát és a szemöldököt is. Én esténként szoktam kenegetni, szerintem használ. A legegyszerűbb fültisztító pálcikával felvinni, így pont annyi kerül oda, amennyinek kell lennie. Nekem reggelre be szokott szívódni, de ha nem, akkor csak simán le lehet mosni szemfestéklemosóval.

2011. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem asszem a kozmetikusom mondta, hogy nem jó ha rajtahagyom. Nem okoskodni akartam csak gondoltam leírom.
2011. júl. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszed el, pont most van a hajamon festék, mert lenőtt a ricinustól...

2 hete csinálom, 3 naponta rakom fel a pakolást. Ricinust összekeverek Amlával, kb. 4-5 órán át fenn hagyom.

És két hete (pontosan 16 napja) több, mint 1 centit nőtt a hajam! Nekem ez haladás! És nemcsak beképzelem, mert sötétbarna az eredeti hajszínem, és szőkére festem, úgyhogy világosan látszik, hogy mennyit nőtt.


Egyébként én ecettel szoktam kimosni, de a citrom(lé) is jó.

24/L

2011. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!