Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hányszor mossak hajat? Ez így...

Hányszor mossak hajat? Ez így jó a hajamnak? Vagy mit kellene másképp csinálnom?

Figyelt kérdés

Eredeti szőkés-barna, derékig érő hajam van.

(Azt hiszem, szeretném majd levágatni, festetni ha jobb állapotba kerül...)

Azt gondolom vékony szálú, egyenes. Hullik is kicsit, pedig vitaminokat is szedek... így sajnos nincs túl sok hajam :( pedig már próbáltam mindent, revalidot stb. Ha lenne valami nem túl drága de tutira hatásos hajnövesztő, dúsító szer akkor örülnék ha megírnátok akár itt, akár privátban.

A hajam amúgy gyorsan zsírosodik, lelapul. (Amikor vasárnap mostam szerda reggel már elég gáz volt...)

A teteje is töredezett, és száraz, csak gyorsan bezsírosodik, de szerintem igazából nem zsíros. A vége elég töredezett de igazából az egész az, szóval teljesen mégse vágathatom le.

Régebben szerdán és vasárnap mostam hajat.

Azt hallottam, hogy ha kitolom a hajmosást az segít. Nos, megcsináltam, hogy most (itthon vagyok sokat) 2-3 hetente mosok csak hajat. Most az történt, hogy ugyanúgy zsíros 2-3 nap után de 1-2 hét múlva már annyira nem, és akkor egész elviselhető lesz, persze ha kifésülöm akkor zsírosnak tűnik, de ha nem nyúlok hozzá csak megigazítom akkor elmegy. Röviden szerintem felesleges emiatt nem hajat mosni...



Ha minden hétfőn és csütörtökön hajat mosnék samponnal aztán felraknék hajpakolást 20-30 percre az rendben lenne? (balzsamot nem használok, max ha épp elfogyna a hajpakolás)

Aztán kifésülöm a hajam (ilyenkor kis kibontást segítő sprayt fújok rá, hogy ki tudjam fésülni) aztán megszárítom (most még hajszárítóval hideg fokozaton, nyáron magától szárad).

Hajmosásnál átmasszíroznám a fejbőrömet. Egyéb dolgokat nem használok általában mint hajlakk, hajhab stb.

Leggyakrabban össze van fogva a hajam lófarokba, mert mindenbe belelóg. Amikor tudom kiengedem, de nem túl sokat... Ilyen puha hajgumit használok, szivacsosat, az talán nem töri annyira.

Éjszakára mindig kiengedem.

Havonta vágnánk a végéből 1-2 centit.


Szerintetek ez így rendben lenne? Vagy mit tehetnék, hogy egészségesebb legyen a hajam? Heti 2 hajmosás megfelelő, nem?


Köszönöm aki végigolvasta és válaszol.


2009. ápr. 6. 05:55
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem legjobb lenne, ha levágatnád. Nekem is volt olyan hosszú hajam, sajnáltam, de nem bántam meg. Ha levágatod vállig, akkor feltud lélegezni, azért van lelapulva, mert az a sok haj lehúzza.Mindenképp levágatnám, így hamarabb is nő.
2009. ápr. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

... ahogy előző írta, plusz erősödik is a vágástól ne sajnáld, hiszen ami lesz, az szebb lesz, erősebb. A genetika ellen, hogy ilyen fajta hajat örököltél nem tehtsz, de ezt a fajta hajat a legnagyobb butaság derékigérőként viselni egy rövidebb jobb. , és azt egyzserrűbben fel is tutdod egy nagy csattal tűzni, és akkor lazábban van a haj, nem úgy mint lófarokban.

a balzsamtól, pakolástól bármilyen drága sampontól a hajad vastagsága nem fog változni, az örökölt tényező. és mosd csak heti kétszer,. akkor legalább attól szép, hoyg ápolt.

2009. ápr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már csak aza gond, hogy van rajtam súlyfelesleges és kerek az arcom és a rövid haj méginkább kövéríti az arcom :( de lehet valami tépett frizura, elfogadható lenne.
2009. ápr. 6. 12:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Kerek pofihoz: asszimetrikus frufru, tépett, vállig érő haj tökéletes.

Pakolást meg sose mosás után tegyél fel, mert csak elnehezíti az is a hajat és be is zsírosítja.

Amit meg anno a fodrászom mondott nekem: A hosszú haj azért rossz minőségű, meg azért hullik, mert a súlya lehúzza, a bőr nem szellőzik, bepállik és a hajszál tulajdonképpen elkezd kirohadni. Elég hamar megváltam a hajamtól... :D :P

És ha levágatod, sokkal hamarabb lesz jó állpota a hajnak. :D

Sok sikert!

2009. jún. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát ez nem hangzik jól... :s :D

Köszi, lehet ilyenre vágatom, amit javasoltál ez szerintem is jó lenne.

2009. jún. 24. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!