Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » (Dauerolt hajra) milyen...

(Dauerolt hajra) milyen HAJGÖNDÖRÍTŐ habot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Csak gyenge hullámdauert csináltattam - első mosás után olyan, mintha befontam volna, és úgy száradt volna meg - tehát éppen látszik vmi kis hullám. Azért ennél többet szeretnék, de csak béna Nivea sima hajhabom volt - nem úgy tűnik, hogy bármit segített volna.


Milyen göndörítőt használjak, hogy jobban kiemelje a hullámokat? Most kicsit olyan "szállós", kócos. Tárcsával szárítottam.


2011. júl. 27. 07:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is hajmosás után ne fésüld meg, legfeljebb közben, amikor a balzsam rajta van, öblítés után már semmiképpen. A törülközővel is úgy nyomkodd csak meg, hogy alulról felfelé, dörzsölni szigorúan tilos!

Ezután éppencsakhogy nedvesre hagyd megszáradni, vagy ha sietsz, akkor szárítsd, de mindenképpen maradjon kicsit nedves. Na ezen a ponton kell rárakni a hajhabot (én fructis göndörítő habot használtam, szerintem az a legjobb), és innentől lehet diffúzorral, lefelé hhajtott fejjel, az ujjaiddal is rásegítve, gyúrva szárítani, formázni.


Másnap reggel, miután elfeküdted és a hullámok nagyrésze úgy áll a fejeden, mint egy madráfészek, spriccelővel (kertészeti áruházban, virágosnál beszerezhető, mondd, hogy a páfrányodnak kell) befújod a fejed, hogy picit nedves legyen, tehát éppenhogy (ezt is lefelé hajtott fejjel). Habot pluszban nem raksz rá!!!! Na ekkor megint előszedheted a diffúzort és száríthatod be újra.


Fésülködni tilos, nagyogg gubancokat óvatosan az ujjaiddal bontod ki, hajkefét elajándékozod, vagy kidobod, többé nem lesz rá szükséged. Hajmosásnál is legjobb, ha csak az ujjaiddal fésülöd, amikor rajta van a balzsam, de azért egy ritka fogú bontófésű legyen otthon vészhelyzetekre...


Kicsit időigényes, de gondolom erre fel voltál készülve, amikor daueroltattad. Viszont így teljesen természetes hatású hajat tudsz csinálni.


Sokat segít még, ha rétegesre van vágatva, az a frizura emeli ki leginkább a haj hullámosságát (google: layered wavy hairstyle)


Jó minőségű hajbalzsamra lesz szükséged, pl elseve tükörfény, nivea selyemfény, vagy fodrászkellékestől a kallos (fehér nagy flakon).

2011. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Fú, köszi szépen a kimerítő választ. :) Fodrásztól vettem sampont + balzsamot, csak hajhabot nem tudtam szerezni. Remélem azzal majd jobban látszanak a hullámok, mert most alig van már valami...


Köszi a többi tippet is! A Fructist megpróbálom!

2011. júl. 28. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!