Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festett szőke hajú lányok!...

Festett szőke hajú lányok! Kérdés (? )

Figyelt kérdés

Mióta szőke a hajad? Hány évesen festetted be, milyen színről (kellett leszivatni)? Megbántad? Hajad minősége romlott? Milyen árnyalatú most? Milyen rendszerességgel fested, és csak a tövét? Az első festésnél is már szép árnyalatot értél el?


Köszi szépen, aki segít tapasztalatokkal, világosbarna természetes hajamat szeretném a hetekben aranyszőkére festeni és jól jönne néhány tanács, mert még vacilálok :)


2011. aug. 2. 15:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
1.5 éve.32 évesen festette be fodrász -sötétszőkéből lett világosszőke-most untam meg, jöhet más...még én is gondolkodom mi, de valami barna lesz :)4-5 hetente mennem kell festetni (én fodrászhoz járok).Az első festésnél még nem volt tuti, a harmadik festésnél lett tökéletes, de nem volt szivatva, csak a festék lett rákenve.
2011. aug. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)

Kb 2 évig volt szőke a hajam. 14 évesen festettem be, sötétszőke-világosbarna színről. Húú, hát árnyalatok.. Nagyon sok féle volt. Az elején hamvasszőke, aztán az a tipikus hidrogénszőke(ehhez le kellett szivatni). Ezalatt a 2 év alatt volt pár hónap, mikor nem festettem, mert meguntam a színt, meg nagyon tönkretette a hajam. Aztán újra. Aztán épp a napokban visszafestettem az eredetihez hasonló árnyalatra, és most hagyom lenőni.

Havonta (5 hetente) festettem. Az első alkalommal még kicsit sárgás volt, aztán 2-3 festésnél már szép lett a színe. Én mindig az egészet festettem, nem csak a tövét.


Amennyiben be akarod festeni... Van előnye: hát ugye a szőkeség, sokkal több pasi felfigyel rád :) Én viszont eléggé megbántam. Mikor elkezdtem festeni hosszú hajam volt, de akkor nem ápoltam rendesen, ezért le kellett vágatni, és másfél éve szinte semmit nem nőtt. Ha nem vágatod rendszeresen és nem ápolod, teljesen szétroncsolódik, szálkás, száraz, "pókhálós" lesz. Ó igen, és minden más színű festéket ledob magáról.


Pár tipp az ápoláshoz:

Ne vasald, ha lehet, ne szárítsd, mert ez csak jobban kiszárítja. Ha kénytelen vagy megszárítani, fújj rá előtte hővédőt. Nem szükséges festett hajra való sampont használni, de én minden hajmosás után használtam rá balzsamot, minimum heti egyszer hajpakolást (Kallos Serical Latte a legjobb), és nem kimosandó balzsamot. Nem azt mondom, hogy így nem megy tönkre, de kevésbé.

1 cm-nél hosszabb lenövést ne hagyj, mert ronda.

Otthon is lehet szépen befesteni, megkéred tesód, vagy egy kicsit hozzáértő ismerőst.


Semmiképp se szivasd le... Ne akarj egyre szőkébb és szőkébb lenni (én bele estem ebbe a hibába).


Én azt mondom, hogy fesd be, mert iszonyúan jó szőkének lenni. Csak ha befestetted, sokkal jobban vigyázz rá mint előtte :)


remélem segítettem, 16/L

2011. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Húúúha azt hiszem 15 voltam és 2évig voltam szőke, de mivel nem csak szőkítettem hanem daueroltattam is meg vasaltam is, ezért eléggé tönkre ment:s majd vissza festettem az eredeti hajszínemre (sötétbarna) vártam 2évet, és most újra szőke vagyok:) Teljesen rendbe jött a hajam, annyi hogy elvékonyodtak a hajszálaim, de engem ez nem zavar:D

Igen...fontos hogy ápold, festett hajnál kötelező:)

19/L

2011. aug. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát én IS SZŐKE VOLTAM. de megbántam...

azért bántam meg, mert a hajam utána nem nőtt, hamar bekócósodott, és nem éreztem jól magam :SSS egyszerűen kellemetlen volt... meg hamar begöndörödött...most barna, ez sokkal jobb,simább, és nemkell annyit vasalni meg fésülni...és jobban nő;)


15/L

2011. aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Sziaa, én ez elött majdnem 3 évig voltam szőke, sötétbarnáról festettem először hamvas szőkére, aztán arany szőkére. Kb. a 3.ra lett az az igazi meseszép színe. Nekem 4 hetente kellett festetnem(fodrász), és most már bánom hogy anno befestettem, de csak azért mert nagyon tönkre vágta a hajamat :S Pedig eléggé odafigyeltem rá. Bárcsak eredetileg is szőke hajjal születhettem volna, imádtam szőke lenni :D Most nagyon sötét barna hajú vagyok, szinte már fekete, de a szőkítés miatt teljesen tönkrement a hajam, már nem tudom mit kéne vele csinálom hogy újra a régi legyen :(
2011. aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
előző vagyok, azt elfelejtettem odaírni hogy 18/L :D
2011. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapig volt szőke hajam.

Sötét barna festett hajról volt szó, szóval 2 nap alatt 3x szivattam le. Aztán 3x befestettem és nagyon szép szőke lett. A 3 festést 1 hét alatt vittem végbe. Amint kész lettem levágattam a hajam (ez így volt a tervbe is.) A vége természetesen össze roncsolódott, úgy 5 cm.. 2 hónapig éltem tökéletes szőke frizurával.

Ugyanis undorító, ocsmány lett 2 hét alatt. (gyorsan nő a hajam ami ráadásul sötét barna..) Szóval eléggé meguntam, hogy 2 hetente kell ennyi pénzt költenem a fejemre. Szépen befestettem eper pirosra. Úgy éltem le fél évet imádtam.. Aztán most ismét barna vagyok.


Megbántam?? IGEN! Rohadt sok pénzt emésztett fel, ha nem vágatom 2 hetente akkor szerintem tönkre is ment volna a hajam..


ez kb 1,5 éve történt..

18/L

2011. aug. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek, zöld kéz ment ;)
2011. aug. 2. 19:07
 9/18 A kérdező kommentje:
és persze szívesen fogadok még tapasztalatot :)
2011. aug. 2. 19:08
 10/18 anonim válasza:
64%

16 évesen festettem elsőnek be a hajam, világosbarna középhosszú hajam volt, egy hirtelen vezérelt ötlettől extra világos szőke árnyalatot választottam. Azon a nyáron mellírós volt a hajam, de kiszívta a nap, így nagyon jól mutatott, hogy kicsit más árnyalatú volt csíkok voltak a hajamba :) Nem volt sárgás színe, hála jó égnek azon szerencsések közé tartoztam akinek elsőre szépen sikerült, otthoni festéssel ! Onnantól kezdve 2 évig voltam szőke, soha nem fodrász festette a hajam, nem lett leszívatva sem. Mindig az egész hajam festve volt, mert többféle árnyaltot is kipróbáltam,csak a tövét meg sosem mertem festeni, féltem hogy elfog ütni a szín. Én volt hogy, 2 havonta festettem a hajam, volt hogy 5-6 hetente változó volt. Rendszeresen vasaltam mellette a kezelhetetlen hajam. Bízva abba hogy nőni fog a hajam, ritkán vágattam is hajamból, csak a tövéből néhány havonta egy frissítő vágást. Használtam hajvasaláshoz hővédőt, hajmosáskor szőke hajra való sampont és balzsamot, mellé még hajolajat. Akkor már régen késő volt a hajamnak szálkás, töredezett, egészségtelenné vált a hajam. Majd 2 év szőkeség után úgy döntöttem vége ennek, elmentem a fordászomhoz és befestette az eredeti hajszínemhez hasonló árnyalatra, 10 hónapig volt ez a szín 2 alkalommal volt összesen festve a 10 hónap alatt a hajam, de mindig kivilágosodott. Majd 2 hónapja egy habállagú gyöngy szőke árnyalatú festékkel újra befestették a hajam, ami mondanom se kell épp hogy sötétszőke lett. Azóta is vacillálok, de végül úgy döntöttem hagyj nőjön le a hajam és maradok barna.

Mindent összegezve én is imádtam szőkének lenni, télleg hamarabb észre veszik a szőkéket az utcán. Ahogy én szoktam mondani szőkének lenni, egy életérzés :D De mindezek mellett semmilyen körülmények között nem javaslom, ilyen olyan hajápolókra kell költeni, a rendszeres festés, és az egész szőke hajad ápolása sok pénzbe kerül. Emellett ha neked is vékonyszálú hajad van, mindezek se biztos hogy sokat segítenek. Döntsd el hogy a hajad egészsége vagy a színe a fontosabb..

Remélem tudtam segíteni.

Am. meg a szőkét megnézik de a barnát megjegyzik. ;)

2011. aug. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!