Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » HOgyan használjam a ricinusola...

HOgyan használjam a ricinusolajat?

Figyelt kérdés
Hajra szeretném használni de hogyan csináljam?mármint száraz/vizes haj? hogyan kenjem be? és kell valami más olajjal keverni?(pl.oliva olaj?)
2011. aug. 3. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:

én úgy tudom,hogy nem kell.

Én száraz hajra szoktam rakni (illetve csak a tövébe,mert az egyik ismerősöm mesélte,h nagyon sokszor kellett megmosnia a haját mikor az egészet bekente és ígyis alig akart kijönni belőle)

2011. aug. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Én száraz hajra használom. 1 ek. étolaj + 3 mk. ricinusolaj. Összekeverem, felkenem a fejemre, a hajhosszra is, majd megmasszírozom egykicsit, aztánf elteszem a zuhanysapit. Este szoktam megcsinélni, majd másnap rgegel mosom le. Rendesen kijön két samponozással.

Az előző válaszolónak, azért nem jön ki a hajából azolaj, mert ez alapvetően elég ragadós olaj, nem aza jó folyékony, mint pl az étolaj, így nehezebb kimosni. De ha összekevered egy másikkal, lehet az olíva is ahogy kérdezted, de sima ét is, akkor szépen ki fog jönni.

Sok sikert hozzá :)

2011. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én eddig étolajjal használtam, de most csak magában

3 evőkanál ricinusolaj, hajszárítóval felmelegítem, hogy folyékonyabb legyen (mikróban nem jó azt olvastam), felkenem a hajtövekre, ami marad eloszlatom a hajamon, zacskót húzok a fejemre fölé pedig sapit és így vagyok fél nap (6-7 óra)

és száraz hajra teszem rá, amúgy még azon gondolkodtam, hogy hajbalzsamot is tehetnék bele vagy valamilyen pakoláshoz keverni csak az nincs itthon

2011. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egyszer én is kipróbáltam....fecskendővel és csak a hajtövekre , de nekem nem jött be nehezen tudtam kimosni és zsíros volt tőle a hajam
2011. aug. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A ricinusolajat mindig meleg állapotban kell a hajra kenni. A legjobb, ha hajmosás előtt egy kevés ricinusolajat más olajjal, leginkább két evőkanál olívaolajjal összekeverünk, egy picit felmelegítjük. Ha még hatásosabb pakolást akarunk készíteni, keverhetünk hozzá egy kevés mézet, vagy egy tojás sárgáját, de önmagában is hatásos. Az olajat a hajon és a fejbőrön egyenletesen eloszlatjuk, a fejbőrbe és a hajvégekbe kicsit masszírozzuk bele. Fésüljük át a hajunkat természetes anyagú fésűvel. Hajszárítóval kicsit melegítsük át a hajunkat, és utána csavarjunk rá egy törölközőt, vagy húzzunk rá egy használaton kívüli sapkát, hogy minél tovább megtartsuk a meleget. A pakolás legalább 45 percig maradjon fent, aki teheti, 3-5 órát is rajtahagyhatja, de az sem árt, ha egész éjszaka fennmarad. Mielőtt lemosnánk, a tökéletes hatás elérése érdekében még egyszer masszírozzuk át a fejbőrt.
2011. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!