Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Izzadás, végső megoldás?

Izzadás, végső megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A történetem nem olyan ritka eset, hónaljban vagyok izzadós,hónalj foltok, feszélyezve érzem magam miattuk, röviden ennyi.

Mindent kipróbáltam már Antisudorica és társaitól a biomódszerekig.

Most a bőrgyógyászom ajánlott, egy módszert, amit elmondása szerint sokan vállalnak. A dolog lényege, hogy elvágják műtéti úton néhány hónaljhoz vezető ideget, így le áll a mirigyek működése, megszűnik az izzadás. Csak zsíros krémmel kell kenegetni, hogy ne száradjon ki, szóval olyanszerű lesz, mint a könyök.

A TB nem támogatja, 100 000 Ft körül van, bár ez az utolsó visszatartó erő.

Mi a véleményetek erről? Esetleg hallottatok már erről (bár ezt kétlem..:()

Köszönöm!:)

17/L


2011. aug. 4. 21:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
szerintem ne vágj bele. mindenki izzadós-valamennyire. annyira nem lehetsz, hogy kidobj ezért 100000 forintot.
2011. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Mitől izzadsz ennyire? Adottság vagy lehet, hogy ideges vagy emberek között = szociofóbiád van? Ez nem mindegy. :S Nekem utóbbi van, azért izzadok nagyon hónaljban, de nyáron nekem nagyon jó megoldást jelentenek a fehér színű ujjatlan felsők.

Pontosan nem ismerem ezt a módszert, de én úgy tudom, hogy izzadni muszáj és KELL, mert hűti a belső szerveket, különben túlhevülnek. Ezen kívül méreganyagokat is izzadsz, ez is hasznos. Ezek miatt úgy gondolom, nem veszélytelen a módsze, amit leírtál. :S

2011. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Én is nagyon izzadós vagyok, de akármilyen műtétet sem vállalnék be, hacsak nem az egészségemről lenne szó.

Végig próbáltam én is az össze dezodort, több országból is, nekem a Rexona Sexy, még a másik illata a Happy sem olyan jó.

Neked is inkább ezt ajánlanám, mint egy műtétet.

20L

2011. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hopsz elírtam, szal a Rexona Sexy-től nem izadtam annyira.
2011. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Akkor is izzadok, ha egyedül vagyok, nem köthető emberekhez vagy helyszínekhez.

Persze vannak dezodorok, amiktől kevésbé, de nem akarok életem végéig fehér felsőket hordani és ha ez az ára, hogy akármit felvehessek és, hogy ne kelljen feszengnem a foltok miatt..

És nem csak hónaljban lehet izzadni, ha annyira káros lenne, nem hiszem, hogy engedélyeznék.

Nagyon el vagyok keseredve, ez van. Egyszerűen besokaltam. Nem beszélve arról, hogy ez kapcsolatban is hátrány..

2011. aug. 4. 22:12
 6/20 anonim ***** válasza:

nem uszol esetleg? nekem is ugyanez volt, 8 evig vizipoloztam es nagyon konnyen izzadtam a honaljnal. amikor abbahagytam, akkor egycsapasra elmult az egesz es mar egyaltalan nem. amikor nagyon nem akartam hogy izzadjon, akkor behintoporoztam


19 M

2011. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
marmint f
2011. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

NA!

ugyanez a problémám van évek óta!

én is MiNDENT kipróbltam, orvosnál is jártam szal ugyanazt az utat jártam végig mint te, én is hallottam erről a műtétről, és én simán belevágnék, tudom milyen borzasztó (konkértan nekem ruháim mentek tönkre annyira izzadtam, csak feketét, és csak bizonyos anyagú ruhát tudok hordani stb...) de előtte nekem a doki azt mondta hogy a botoxot próbáljam ki (lényege, botoxot fecskendeznek be, a nagyon izzadós területre, és tudjuk h működik a botox, lebénitja az ottani izmokat és nem izzadsz, 3-6 hónapig, nekem kb 4 hónapig volt jó, pl szalagavatómra összegyűjtöttem rá a pénzt, mert h ezt sem támogatja a tb és ez 100.000 körül mozog...) ugyhogy ha van rá lehetőséget simán csináld végig, mert az életedet változtathatja meg, HA valóban annyira izzadsz (!!) (de nyugi én elhiszem és megértelek tök teljesen!) én kétszer botoxoztattam, nem bántam egy álom volt a kétszer kb 4 hónap..., de elmúlt, azóta idősebb lettem 21 éves vagyok, kicsit lenyugodtak a hormonjaim, jobb a helyzet, meg alkalmozkadotam, de a mai napig gondolkodom a műtéten, és lehet hogy egyszer meg is csináltatom

(ha bármi kérdésed írj nyugodtan privát üzenetet!)


21 éves sorstárs lány


(amugy azt tudom hogy latin neve hyperhidrosis axillea, nekem pajszmirigy túlmükődéstől alakult ki, amerikában van lézeres kezelés erre, és kb 3%-a az embereknek szenved ebben a "betegségben"...)

2011. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem, nem úszok. :)


Utolsó! Jaj annyira örülök neked! Végre valaki, aki tudja mit kell átélnem mindennap..

Először a barátaim is próbáltak lebeszélni, hogy ennyi pénzt ezért? Meg hogy észre se vették rajtam (naná, mert minden percben ügyelnem kell a leplezésre..). De aztán már ők is rábólintottak, mikor elmondtam nekik, hogy is van ez. Ha látnak egy izzadt, hónaljfoltos embert, senkibe nem az van, hogy óó de sajnálom, biztos izzadós típus, nem, azt gondolja mindenki milyen ápolatlan.. Egyébként nekem is mentek már tönkre ruháim az említett okból.. :/ Sokat olvastam róla, persze mindenki tanácsolta, hogy ne figyeljek rá és akkor ott sem lesz.. na persze. Az orvos engem is biztatgatott, hogy teljesen nem megszüntethető, de az idő múlásával csökkenni fog az intenzitása. Csak sajnos nem szeretnék várni x évet és még jó párat végigfeszengeni.. Később akár egy állásinterjún vagy az élet számos területén hátrányom származhat belőle.

A botoxról már én is hallottam, csak a probléma az, hogy ismételni kell.. De ez a végleges megoldás, istenem, annyira szép lenne! A doktornő azt mondta, hogy 100 000 Ft-os nagyságrendű, nagyon remélem, hogy ez tényleg annyit jelent + még max pár 10 000 Ft-ot...:/

Mesélnél nekem róla, hogy élted meg azt a 4 hónapot, amikor nem izzadtál? Hogy változott meg a közérzeted, hogy érezted magad, esetleg máshogy viszonyultál magadhoz és az emberekhez? Minden érdekel!:)

Perpill 75-80%-ban vagyok biztos benne, hogy meg fogom csináltatni, akár egyszer te is megműtethetnéd, és akkor már pozitív értelemben lennénk sorstársak. ;) :D

2011. aug. 4. 23:53
 10/20 anonim ***** válasza:
privit irtam! :)
2011. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!