Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel ápoljam a hajam?

Mivel ápoljam a hajam?

Figyelt kérdés

Januárban vagy februárban lesz a szalagavatós bálam. Az a baj hogy hajam nagyon sérült, száraz és nagyon töredezik és addigra ha csak egy kicsit is, de szeretnék rajta ápolni/növeszteni. Festve van, minden hónapban vágunk a végéből de a bálig nem szeretnék többet vágni.


Mit ajánlanátok mivel ápoljam a hajam? Jelenleg megmosom korpásodás elleni samponnal, majd egy töredezett,sérült hajra valóval. Azután kb. fél órára hajbalzsamot/pakolást teszek fel. Nem mindig szárítom meg vagy vasalom ki de általában igen. Hallottam a Bánfi hajszeszről azt használja/ ajánlja valaki,


Köszönöm szépen a segítséget!


2011. aug. 8. 23:48
 1/5 A kérdező kommentje:
*?
2011. aug. 8. 23:51
 2/5 anonim ***** válasza:

1.Válts Alverde olíva-hennás samponra (mindenre jó!)

2.A samponba tegyél rozmaringolajat, csak 5-6 cseppet a tenyeredbe, mikor kiöntöd.

3.A sampont a tenyeredben hígítsd egy kis vízzel.

4.Ne használj két sampont, nem tudják kifejteni a hatásukat.

5.Csak kétszer samponozz, öblíteni langyos vízzel kell.

6.Balzsamot tehetsz, abba csepegtess valamilyen gyümölcsös illóolajat, nagyon finom illata lesz :) Ha festett, akkor ajánlom az eukaliptuszt.

7.Balzsamot jéghideg vízzel öblítsd le.

8.Ne fésüld ki a hajad, egyszerűen csak tekerd turbánba, ne is dörzsöld.

9.Félóra turbán után bontsd ki, tegyél a végére egy kis olívaolajat.

10.Hagyd magától száradni.

+ Mosás előtt egy órával tehetsz rá kókuszolajat, de csak a végére.

Ne vasald, ne süsd, ne fond, ne szárítsd, ne lakkozd, habozd, zselézd, mert minddel csak ártasz a hajadnak. A Bánfit pedig felejtsd el, száraz lesz és töredezett a hajad tőle. Csak zsíros hajú emberkéknek jó.

2011. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15:39-es, bocsi, hogy itt kérdezek:$ de érdekel:D Szóval azt írtad, hogy ne fésülje ki a haját csak csavarja be törölközőbe, meg majd utána tehet rá kevés olajat a végére. Akkor mikor fésülje ki (fésüljem ki)? Csak mert nekem göndör hajam van...és ha vizesen nem fésülöm ki, szárazon sehogy se fog menni:S fésülködnöm azért még sem ártana. Én is nagyon akarom védeni a hajam, de ha nem fésülködök (göndören hagyom) akkor nagyon hullik a hajam:S
2011. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vizesen nem szabad fésülködni, mert akkor törik el a legjobban a hajad. De mivel te göndör vagy, szerintem a 30 perces turbán után nagyfokú fésűvel kifésülheted. Nem durván a tetejétől kezdve, hanem alulról felfelé, pár centinként. Tovább tart, de kíméletesebb. Én szárazon is így fésülöm.
2011. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi:)
2011. aug. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!