Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A ricinusolajat összekeverhete...

A ricinusolajat összekeverhetem hajpakolással is?

Figyelt kérdés

Egy ideje használom a ricinust, nem feltétlenül hajnövesztésre, hanem megállította a hajhullásomat. Eddig töményen használtam, de mivel majdnem derékig ér a hajam, nagyon sok kellett belőle. Arra gondoltam, hogy hajpakolással vinném fel.

Vagy egyéb tipp, mivel "hígítsam"??


2011. aug. 9. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem simán :) Bár bolti hajpakolást nem szoktak a fejbőrre kenni, mert bezsírosodik a hajad, de a ricinusolajat hajmosás előtt kell feltenni és ezt úgy is lemosod majd samponnal. Tehát zsírosodni nem fog tőle a hajad.

Egyébként, ha hajhullásra, ha hajnövesztésre használod, csak a fejbőrödre kellett volna tenni, mivel ott jut el a hajhagymákhoz. Én 10 hónapon keresztül használtam és 10-15ml elég volt a fejbőrömre.

Esetleg csinálhatod úgy, hogy ricinust a fejbőrre, a többi részre pedig meleg olívaolajat teszel.

De összekeverheted a ricinusolajat olívaolajjal, étolajjal, kókuszolajjal vagy mandulaolajjal is.

Ha előtte felmelegíted, az is sokat segít.

2011. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!