Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik szemszín a leggyakoribb...

Melyik szemszín a leggyakoribb és melyik a legritkább (legkevesebb)?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 16:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a barna a leggyakoribb a felnőttek-tinik közt, de nagyon sok kisbaba kék szemű most, úgyhogy ez változó. Ritkán látok zöld szeműt.
2011. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

Régebben a barna volt a leggyakoribb, de mára szerintem több a kék szemű (ide beletartoznak azok is, akiknek nem tiszta kék, hanem inkább kékeszöld színű a szemük)

Osztályban vagyunk 30-an, ebből 22 ember kék szemű, 6 barna, és 2 zöldes szemű van. Utcán is inkább kék szeműeket látok most már, és nem barnát.

2011. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A legtöbb újszülött kék szemmel születik, később változik meg (vagy nem) a szemszínük. :)
2011. aug. 12. 17:21
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
én is azt hittem, hogy a barna, mert az tök uncsi, nekem is az van. Aztán sorra vettem a kolléganőimet, hát sok a kék meg zöld szemű! nem gondoltam volna! több a világos szemű
2011. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Legtöbb a barna, aztán a kék. A zöld a legritkább.
2011. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
A barna a leggyakoribb. nekünk az osztályból 3 tiszta kék szemű van (én is). A szürke, fekete, és a zöld a legritkább. Habár mostanában elég sok zöldet láttam.
2011. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Ne az osztályotokat nézzétek, tinik! XD XD XD


Az összes afrikai, ázsiai, délamerikai, indián és mediterrán típusú embernek barna a szeme, és egy csomó európainak is - egyszerű a magyarázta, a barna szem jobban megszűri a napfényt...


Sőt, olvastam valahol, hogy a kék szem el is fog tűnni a keveredésünkkel - ezt nyolcadikból leehet tudni bioszból, hogy a kék szemet recesszíven öröklődő gén okozza, így sokkal nagyobb az esély arra, hogy egy barna és kék szemű párnak barna szemű lesz a gyereke...


Ami azért szomorú lenne :(

2011. aug. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A szüleim szeme kék, így az enyém is, ikertesómé és a bátyámé is az lett szerencsére. Én nagyon szeretem, szép sötét kék.

Mi a genetikát a muslicáknál tanultuk, a piros szemszínt. Szerencsére az nem olyan gyakori :)

2011. aug. 12. 20:00
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Egyik volt osztálytársamnak zöldeskék szeme van és olyan a pupillája, mint a macskáknak, nem olyan vékony, de olyan függőleges. Vörös haja van és szeplős, nagyon különleges.
2011. aug. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor félreértelmeztem a kérdést. Azért az osztályomat írtam példának, mert csak Magyarországban gondolkoztam. De jogos, amit írt itt valaki az ázsiaiakról és afrikaiakról.
2011. aug. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!