Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem tudtam volna máshová...

Nem tudtam volna máshová beilleszteni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

eléggé elhanyagoltam a körmeim, kiskoromtól kezdve, (nem érdekel a csajok véleménye őket lesz*rom) fiúké viszont annál inkább. most viszont van egy srác, és nem akarok ápolatlannak tűnni.

Ritkán rágom a körmöm,ha nagyon stresszes vagyok, amúgy mindig csipesszel vágom, reszelni nem is szoktam. Megnöveszteni 1 méteresre/műkörmöt nem akarok, mert kontaktlencsém van, illetve nem is tudnék a hosszú körömhöz hozzászokni.


A baj az hogy a köröm melletti bőr picit feljön... illetve hogy nagyon röviden szinte tövig vannak csipesszel vágva. Nem festem őket mert időpocsékolásnak tartom (meg nem is tudok körmöt festeni... egyszer kifestettem kékkel hát valami 45 percen át pepecseltem mer melléfolyt, kiigazítottam stb... újra kellett kennem vagy 3-4 ujjam mer belenyúltam)


15/l


2011. aug. 20. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ilyen a körmöd, akkor esélytelen...

[link]


Ha ilyen, akkor nem gáz

[link]


Próbáld meg picit formázni a körmeidet, az se nagy baj, ha ehhez beszerzel egy reszelőt. Kis félkörívet adsz neki, ne legyen egyből lecsapva. Ilyesmire.

[link]


Lehet, hogy ehhez is picit növeszteni kell, de a kontaktlencsét még be tudod tenni vele, nyugi.


A kézkrémet is jót tesznek, meg egyszer egy héten át tudod kenni olajjal. Akár sima étolaj is jó, vagy ricinus, olíva, kukorica, a lényeg, hogy az ujjvégeid nyugodtan kend át vastagon, a körömágyat is, jól bemasszírozod, és rajta hagyod egy órát. Esetleg húzol rá kesztyűt és úgy alszol.

Az ápolt, szép és egészséges körmökhöz elengedhetetlen a KÖRÖMKEFE. Minden reggel, kis szappannal, hogy jó habos legyen, jó alaposan dörgöld át, legalább 20-szor.

Sokan kérdik, nekem mitől ilyen szép, fehér a köröm, ha csak átlátszó lakkal kenem, és felháborodnak, hogy ők is mosnak kezet. Ha így lenne, tudnák ők is, mitől lesz a köröm fehér...

A szappan kicsit világosít rajta, erősebb is lesz, a dörzsölés pedig felpezsdíti a vérkeringést, ettől is erősödik.


Ha a forma, és az egészséges kinézet már adott, te meg nem szereted a kenceficét, akkor ne csináld.

Egy körömpolírozóval szép, selymes fényt tudsz adni a körmöknek, le se pattog.

A másik, hogy a kék lakkozás nem jó kezdet. XD A legkisebb hiba is látszik.

Vegyél halvány rózsaszín lakkot, ami gyorsan szárad. (Hasonló árnyalatot már linkeltem.) Egyszer átkened, szépen látszik a köröm fehér része, csak kicsit világosabb, alig látszik, ha kopni kezd, a végeredmény pedig egészségesnek látszó, ragyogó, ápolt köröm.

Nem fog látszani az se, ha kicsit mellékened.


Nyugi, idővel belejössz.

2011. aug. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lakkról annyit, hogy pl. az essence francia manikűrhöz való lakkja vagy valami hasonló (miss sporti, kallos, vagy a százforintos boltból valami olcsóbb) tökéletesen megfelel, és nem baj, ha egy rétegben nem fed teljesen, pont jó.

Ha netán francia manikűrt csinálnál, ahhoz elsőre sablonokat vegyél, vagy körömfilcet (ilyen is van az essence-nek), azzal sokkal könnyebb.


Bár elsőre lehet, hogy a legjobb egy keserű, speciálisan körömrágás elleni lenne talán.... :))

2011. aug. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs, kicsit talán off, de nekem is kontaktlencsém van, és műkörmöm is. A kettő egyáltalán nem befolyásolja egymást. De 15 évesen mondjuk tényleg ne legyen műkörmöd.
2011. aug. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Kedves 1., nagyon profi vagy, köszi a tippeket!

[link] -> ilyesmi körmöm van.

3. válaszadónak:

azért se lenne jó a műköröm, mert pl. a hüvelykujjamon olyan a köröm mint sok pasinak: szélesebb mint hosszabb. tehát fektetett téglalap alakú vagy nemtom hogy írjam le, meg picit a középső ujjamon is olyan, hülyén állna rajta a műköröm, ami "álló-téglalap-alakú-körmökre" jó.


Egyszer próbáltam sablonnal és anélkül is francia manikűrt mikor megnövesztettem a körmöm (aztán betört...) hát az eredmény katasztrófa 45 perces próbálkozás után is :/

2011. aug. 21. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!