Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van olyan, hogy egy bizonyos...

Van olyan, hogy egy bizonyos hosszúság után, már nem nő tovább a haj?

Figyelt kérdés

Derékig érő hajam van, fél éve ugyan ilyen hosszú, nem nőtt egy centit se. Lehet hogy elérte a maximális hosszát a hajam? De akkor miért vannak olyanok akiknek a térdig is leér a hajuk??


[link]


2011. aug. 23. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg vállig érőnél nem nőtt tovább sose:S hiába láttam hogy a tövénél nő rendesen,a hosszán nem látszódott úgy.
2011. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Joy Turner ***** válasza:
Igen, van ilyen. És valakinek hosszabbra nő, valakinek rövidebbre, alkati kérdés. Ki ilyen, ki olyan.
2011. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

használj rá ricinus olajat,azt hallottam hogy nagyon jó

és masszírozd át minden este a fejbőrödet,ez is segít

amúgy te használsz wc papírt?

2011. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először is gyönyörű hajad van!!! Egy bizonyos hossz után már nem nő, de serkentheted a növekedést sok dolgoggal, amit előttem s írtak a fejbőr masszírozás, ricinus olaj, panthenol, vitaminok... Amúgy mennyitől kezdted el növeszteni és mennyi idő alatt lett ilyen hosszú?
2011. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egész kiskoromtól ilyen hosszú a hajam, 2009ben vágattam le vállig érőre, utánna hagytam nőni, csak a végéből vágattam ha töredezett. Lehet hogyha vágatnék mostis a végéből, nőne egy kicsit.
2011. aug. 23. 13:45
 6/8 anonim ***** válasza:

hát akkor vágj belőle megint és szerintem tuti fog nőni

de miért akarod ilyen hosszúra?

2011. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy bizonyos hossznál nem nő tovább. Az átlag ember haja 90-100 cm-re tud megnőni, de ettől nagy eltérések is lehetnek. Az viszont nagyon ritka, hogy valakinek nem képes derékig sem megnőni, és általában nem a genetika, hanem a nem megfelelő ápolás áll a háttérben. Amúgy a genetika határozza meg, hogy meddig él egy hajszálunk és ettől függ, milyen hosszúra képes megnőni. Nálad egyértelműen nem ez a helyzet. Akinek a haja eléri a maximális hosszát az általában évekig nem vágatja, mert máshogy nem is derülhet ki. Úgy lehet észrevenni, hogy a haj vége éles V alakban elvékonyodik és sokáig nem nő semmit, évekig.

Az előfordulhat, hogy a hajszálak többsége nyugalmi állapotba kerül, és azért nem nő egy darabig. Ilyenkor magától beindul egy idő után.

És hiába vágatod le a végét, az nem befolyásolja a növekedést a tévhitekkel ellentétben.

Szóval nyugi, majd nő az magától. Esetleg szoktad mérni? Biztos, hogy semmit nem nőtt? Én minden hónapban mérem a hajam. Szerencsére nekem jóval hosszabbra megnőtt, mint az átlagnak (ahogy fent írtam 90-100 cm).

Esetleg szedhetnél valami hajvitamint, hátha az felturbózza a növekedést egy kicsit. De ott is kell 2 hónap az eredményhez.

2011. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szedek vitamint rá fél éve, onnan tudom hogy nem nő, mert nincs lenövés már egy ideje a hajamon, régebben meg 3 hetente kellett festeni.
2011. aug. 24. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!