Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mikor használjam a tonikot?...

Mikor használjam a tonikot? Reggel vagy este? Naponta hányszor?

Figyelt kérdés
köszii a válaszokat, de a bolondook kíméljenek :)
2011. aug. 23. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csak este szoktam.


14/L

2011. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszii :) és használ?
2011. aug. 23. 14:56
 3/8 anonim ***** válasza:

A tonizálás arra való, hogy eltávolítsa az utolsó kosz, smink és tisztító maradványokat is a bőrről, összehúzza a pórusokat (valójában a bőr szövetet, amit pl. a hideg víz is megtesz) és vissza állítsa a bőr ph értékét (a bőr enyhén savas, a tisztítók hagyományosan enyhén lúgosak).


Megmondom őszintén, hogy bár a saját bőrápolási rutinom azt hiszem viszonylag haladónak mondható, én nem használok tonikot. A fenti „hivatalos, marketing” érvek nem győztek meg: egy kíméletes, jó arctisztító ph-ja a bőrnek megfelelő, és egymaga is képes szerintem minden koszt eltávolítani. A pórusaimat pedig nem szeretném összehúzni rögtön tisztítás után, mert úgy az utána következő lépések hatóanyagai nehezebben szívódnak be.


Úgyhogy én nem ajánlom a tonik használatát, én 3 hónapja hagytam abba, és javult a bőröm...


Egy jó arctisztító kell és kész...

2011. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor beszerzek egy arctisztítót is :D és majd felváltva használom :) ..köszi a választ :)
2011. aug. 23. 15:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Az arctisztító az alap, anélkül nem szabad létezni, nem alternatíva a tonik mellett, hanem fontos dolog!!! Nem lenne szabad tonikot sem használnod, ha arclemosód nincs.
2011. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
most kaptam a tonikot még nem használtam 'ilyeneket' mert nekem a bőrgyógyászom írt fel pattanásokra ilyen cuccot :) ..és most kiszeretnék próbálni vmi újat..
2011. aug. 23. 15:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Én reggel,este használok arclemosót,hidratálót,napközbe tonikot:)
2011. aug. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
első vagyok. igen használt nekem. sokkal szebb lett a bőröm de emellett még arcradírt is használok + krémeket. :)
2011. aug. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!