Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A sima (pipere) szappan is ér...

A sima (pipere) szappan is ér valamit, vagy csak az antibakteriális tisztít igazán?

Figyelt kérdés

Általában Safeguard szappanokat veszünk, ezek antibakteriális szappanok. Itt nincs melegvíz, tehát hideggel mosunk kezet.


Egy sima (pl. palmolive, fa, dove, nivea stb.) szappan is tisztít rendesen, vagy abban ne bízzak?

Én mindenhez hozzányúlok, kutyát is szoktam simogatni, ezért is kérdezem.


Ti milyet használtok?


Egy pipereszappan is ugyanúgy tisztít? Mert most sima baba szappanunk van.

És miért? Vagy mi ennek a lényege, mitől jó pl. az antibakteriális szappan?


Kinek mi a véleménye?


Köszönöm


2009. ápr. 18. 20:44
 1/3 A kérdező kommentje:

És tisztában vagyok azzal, hogy a sok antibakteriális szappan megöli a hasznos baktériumokat is. Sokat krémezem a kezem, mert ezektől szárazabb is, ha sokat mosom.

Találtam hasonló kérdést, de nem kaptam ott választ, ja és én nem szeretem csak a hagyományos szilárd szappanokat, folyékonyt nem bírom lemosni, mert olyan nyálkás, nem tűröm meg a kezemen :)

2009. ápr. 18. 20:46
 2/3 anonim válasza:
A safeguard szappan rendszeres használatát nem javasolom. Csak abban az esetben használnám, ha pl.: influenza járvány van vagy olyan munka után, ami ezt indokolttá teszi. Egyéb esetben szerintem teljesen felesleges, megteszi a sima szappan is. A safeguard szappan nálam ekcémát okozott. Kutyánk egyébként nekünk is van.
2009. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A baba tökéletes.

Antibajókteriálisat csak legvégső esetben használnék.

Az az igazság, hogy én többször csak sima vizet használok, szappant csak akkor, ha tényleg piszkos a kezem.

Igen egészséges az egész család.

2009. máj. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!