Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 15 éves vagyok és karikás a...

15 éves vagyok és karikás a szemem . Mintha beteg lennék? Mit tegyek hogy ne legyen karikás a szemem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
tegyél rá jeget :)
2011. aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet azért, pl mert örökölt vonás. De az is meglehet, hogy vashiányos vagy, ez is okozhatja a karikás szemeket.


Ha ezek közül egyik sem, akkor próbálj ki néhány paktikát, pl ügyelj arra, hogy eleget aludj, a napi 2 L folyadékbevitel legyen meg, használj hidratáló arckrémet, és koffeintartalmú szemkörnyékápolót (Garnier)


Segíthet az uborkakarika, vagy a kamillatea (maga a filter), ha a szemedre helyezed.


Ha végképp semmi, akkor korrektor, amiből ecseteset válassz, és ne kicsavarósat. Az árnyalata pedig legyen egy kicsit rózsaszínbe hajló.


Sajna nekem is karikás, ráadásul örökölt. Meg állandóan vashiányos is vagyok, és sohasem tudom magam kialudni...de igyekszem :)

2011. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

itt le van írva minden, és használj korrektort! :)

2011. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
évekig próbálkoztam mindennel. A 3 megoldás ami teljesen bevált : Sok vastartalmú étel, izzadás, ébredés után közvetlenül dörzsöld meg a szemed( úgy mint a kisgyerekek:D)
2011. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen vashiányom van tuti hogyezz lehet az oka és probálok sok zöldséget enni mosmár.. sok sárga répa stb.
2011. aug. 30. 15:27
 6/6 anonim ***** válasza:

A májban van sok vas, ha szereted, akkor egyél azt is.


De lehet, hogy el kéne menned vérvételre (beutalóval), aztán az eredményekből majd ő eldönti, hogy kell-e vaskészítményt szedned. Nekem sajna kell, annyira alacsony, de csak a téli hónapokban tudom szedni, mert napérzékenységet okoz.


Az alacsony vas más betegségekhez is vezethet, súlyosabbakhoz is, mint a karikás szem, lehet, hogy jó lenne, ha téged is látna egy doki. Az enyém eléggé rámilyesztett, sokszor elblicceltem ugyanis korábban a vas szedését.

2011. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!