Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha meg van a menstruációm...

Ha meg van a menstruációm akkor lehet közben hennával festeni a hajamat? Befogja rendesen, vagy várjak inkább?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Úristen felejtsétek már el ezt a hülyeséget. A HAJFESTÉSNEK SEMMI KÖZE A MENSTRUÁCIÓHOZ !!!

Ha valakinek ledobja a haja a festéket, és közben épp menstruál, annak semmi köze egymáshoz. És utána másodszorra csodával határos módon azért fogja meg mégis (amikor már nem menstruál) mert a festett hajon könnyebben fog a festék. Nem varázslat, véletlen...

2011. szept. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Érdekes.

Nekem egyáltalán nem fogta be a vegyi festék a hajamat, mikor meg volt közben a menzeszem:)

Aztán érdekes mód mikor nem volt meg, akkor meg befogta rendesen.

Akkor erre tudsz valami magyarázatot adni, hogy akkor miért volt ez?

2011. szept. 10. 19:58
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor erre tudsz valami magyarázatot adni, hogy akkor miért volt ez?

* azon kívűl, hogy esetleg nincs köze a menstruációhoz.

És az miért volt, több lány ismerősömnél is, ami nálam, hogy náluk is ledobta a festéket a hajuk miközben épp menstruáltak?

Nem hiába kérdezem meg, mert tapasztalatból írom.

mondjuk a henna az más, mert az növényi eredetű, és nem kémiai anyagokból áll össze, mint a bolti szarok.

2011. szept. 10. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

És te tudsz bármi magyarázatot arra, hogy a hajad felületének hogy lenne köze a távozó petesejtedhez? Na ugye hogy nem.

De kérdezz meg bármilyen fodrászt, ugyanazt fogja mondani mint én: a kettőnek az égvilágon semmi köze egymáshoz. Ha valamihez van köze a menzeszednek, akkor azok hormonális dolgok, a hajad kémiai összetétele pedig nem az. Amúgy a természetes anyag is kémiai. A kémia alapja is a természet.

2011. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"De kérdezz meg bármilyen fodrászt, ugyanazt fogja mondani mint én: a kettőnek az égvilágon semmi köze egymáshoz."


Hát persze, ezért nem fogta be rajtam kivűl másnak sem:)

De választ azt nem tudnak adni rá.


Amúgy meg nézd meg milyen lesz a haja valakinek a vegyi szar anyagok után akár évek után, vagy már most meg van a hatása. Akkor majd meglátjuk mennyire jó a kémiai anyag.

Nem vegyszerezem a fejem, de ez már más témába tartozik, úgyhogy erről ennyit.

2011. szept. 10. 20:54
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

1. Senki nem mondta, hogy én festem a hajam

2. Azt főleg nem, hogy szerintem"jótékony" hatása van a hajfestéknek, és még a hennát sem szóltam le

Csupán felvilágosítottalak róla, hogy a kémia egy természettudomány, és az egész természetes alapokon nyugszik,(magyarán a hennás hajfestéknek és a fodrászkellékes hajfestéknek is KÉMIAI összetevői vannak, kémiai hatást fejtenek ki),, tehát hibás kifejezést alkalmaztál. Amire te gondolsz, azok a mesterséges, vegyi anyagok.

3. Nekem még senki nem panaszkodott ilyesmire, sőt inkább röhejesnek találják ezt a tévhitet(pedig van rengeteg hajfestős barátnőm, sőt családtagom is), a fodrászok pedig kifejezetten cáfolják a jelenség létezését.

Ezen kívül csak annyit kívánok hozzáfűzni, hogy egyrészt minek teszel fel kérdéseket, ha csak a megnyugtató és az álláspontoddal egyező "jajj nekem sem fogta be várjál még egy kicsit" válaszokra vagy kíváncsi? Ha nem hiszel az ellenvéleménynek, akkor várj, és legyen nyugodt a lelked.

2011. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rossz kifejezést használtam, sőt biztos, de te voltál az már az első kommentettől kezdve aki úgy válaszolt, mint aki mindent tud és én vagyok a hülye mert felmertem tenni egy kérdést.

Másrészt leírtam mit gondolok a hajfestékekről ezt nem kellett volna támadásnak venni csak a gondolataimat fűztem hozzá, és hidd el, hogy hosszútávú alkalmazása nem tesz jót a hajnak de olvass nyugodtan utána. Azt meg külön nem írtam sehol, hogy érdekel-e , hogy te fested-e a hajad vagy sem.

Persze, hogy a fodrászok cáfolják, mert ez nekik profit. Mindenkinek profit, aki hasznot akar belőle húzni, a gyártó cégeknek is.

Egyébként meg a saját bőrömön tapasztaltam, ill hajamon, de nem csak én hanem sok ismerősöm is. De kinek hogy reagál a szervezete a vegyi anyagokra, lehet valakinek csak pár év múlva fejti ki hatását.


"Ezen kívül csak annyit kívánok hozzáfűzni, hogy egyrészt minek teszel fel kérdéseket, ha csak a megnyugtató és az álláspontoddal egyező "jajj nekem sem fogta be várjál még egy kicsit" válaszokra vagy kíváncsi"


Azért teszem fel a kérdést, mert én ezt tapasztaltam és tudni akartam,hogy akkor most mit tegyek, hogy befesseme vagy sem, hát ha ad valaki olyan választ, ami nem támadó jellegű, mert megmertem kérdezni.

KÉrdeztem valamit, leírtam én mit tapasztaltam.

Az már egy másik dolog, hogy te ezt úgy fogod fel amit írtál. Nekem lényegtelen is.

2011. szept. 10. 21:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem festek hajat ha megvan, mert akkor elviselhetetlenül marja a fejbőröm. 2-3 alkalommal próbáltam az évek alatt, de mindig le kellett mosni 15 perc után. Egyszer beszélgettem a fodrásszal és ő azt mondta elképzelhető hogy amiatt van. ami érdekes volt, hogy a fekete hajfesték 15 perc alatt is befogta a hajam.

Bár tudományosan nem tudom alátámasztani, hogy van összefüggés, én elképzelhetőnek tartom.:)

2011. szept. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Igen, bár én nem tapasztaltam maró érzést inkább mintha egy kicsit csak viszketett volna. De nem fogta be a hajamat annyit tudok.

Ha a fodrászod is azt mondta, lehetséges, hogy a menzesz miatt van, akkor biztos nem mondok annyira nagy hülyeséget, mikor gondolom sokan tapasztaltak egy s mást, mint ahogy te is.

De ha még is hülyeséget mondanék, akkor azt már végképp nem tudom, hogy menzesz alatti hajfestésnél miért tapasztaltam én (IS) olyan dolgokat..mindegy.

2011. szept. 11. 10:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oxi maximum azért marhat jobban menzesz alatt, mert olyankor érzékenyebbek és ingerlékenyebbek vagyunk. alacsonyabb a fájdalom és tűrésküszöb.
2011. szept. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!