Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen nappali krém vált be...

Milyen nappali krém vált be zsíros, fénylő, pattanásos bőrre?

Figyelt kérdés
Eddig vichy normadermet ill. tri activot használtam, de az utóbbi időben már nem ért semmit:( a tri activ pedig még ennyit se ért:S ezenkívül a La roche posay effeclar m-et használtam, de ez is csak kb. 1-2 óráig mattított.Mi az ami mattít, hidratál, és nem lesz tőle több pattanásom?Köszönöm előre is:))
2011. szept. 13. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Olajos arcnőrnél figyelj arra, hogy sminkelés előtt tiszta legyen az arcbőröd (arcmosás, tonizálás, hidratálókrémezés).


Amint a krém beszívódott jöhet az alapozó: keress olyat, ami nem olajos, hanem víz alapú (ezt rá szokták írni), mert az olajos eltömi a pórusokat és az pattanáshoz vezet. Ha kell használj korrektort is. Utána pedig egy vékony púderréteggel fixáld a folyékony alapozót, hogy ne olvadjon le. Ha nagy ecsettel viszed fel vékonyabb, fél-mattító hatása lesz a púdernek, pamaccsal pedig erőteljesebb - de ezzel vigyázni kell, hogy ne legyen túl vastag a réteg.


Napközben a táskádban vidd magaddal a púdered, és ha átfénylik a sminken az arcod fogj egy zsepit és nyomd rá azokra a pontokra, ahol a leginkább fénylesz: homlok, orr, arc, áll. Ne törölj, vagy hasonló, csak nyomd rá pár másodpercig és ez elszívja az olajat. Utána jöhet megint egy kis réteg púder.


Nekem ez így működik.


Hogy ne legyen több paattanásod esténként mindig jól most le az arcodról a sminket, ha lehet, akkor csinál arcgőzölést, mert a meleg gőz jól felnyitja a pórusokat, így ha esetleg el is tömődtek volna valamitől, ez kitisztítja.

2011. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én sokkal ocsóbban meg tudtam oldani. A clean and clear-nek van a zöld dobozos tonikja, mattító hatással, azzal letisztítom az arcom, aztán bekenem a DM Balea Young mattító hatású (zöld dobozos nappali krém, úgy 7-800 Ft kb.) arckrémmel. Ha sminkelek, a Maxfactor Creme puff púder jön rá, az is matt hatást biztosít. Így együtt nagyon jó és egész nap kitart a hatása.
2012. szept. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!