Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotválkozás után? (Kérdésed...

Borotválkozás után? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Borotválkozás után - mivel elég erős szakállam van - miteszeres lesz az arcom, illetve pattanásos. Rendes pengét használok, lefertőtlenítem utána.(néha még a pengét is) Valami ötlet hogyan tehetnék ellene? Köszi. 16/F
2011. szept. 13. 19:02
 1/5 anonim válasza:
Talán próbáld ki a borotválkozás utáni balzsamot, az valamennyire nyugtatja az irritált, kipirosodott bőrt. Ez most kicsit abszurdnak tűnhet, de a fertőtlenítőszer, mivel jó eséllyel alkoholtartalmú, még jobban sértheti az amúgy is irritált bőrt, és persze higéniai okok miatt szükséges, talán kipróbálhatnád anélkül, balzsamra váltva - persze a penge fertőtlenítése mindenképp jó ötlet. Egyáltalán nem biztos, hogy be fog válni, de talán egy kicsit segíteni fog. Sok sikert :-)
2011. szept. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2011. szept. 13. 19:30
 3/5 anonim válasza:
Még néhány dolog eszembe jutott. Az arcszesz, mivel alkohol tartalmú, az irritáció mellett ráadásul még dehidratálja, szárítja is a bőrt, tudtommal az arc kipattogzásának ehhez is köze van. Tehát kiváló dolog kisebb, veszélyesebb - pl. nyílt, piszkos seb - testhelyeken, de nagyobb testfelületeken talán többet árthat, mint használhat. Szerintem bőven elég az, ha borotválkozás előtt szappanos vízzel megmosakszol - bár a szappan is dehidratál, azért nem oly mértékben, mint az alkohol -, s az általad írt módon fertőtleníted a pengét. Illetve az éles penge is kulcsfontosságú, ezért ha kezd kimenni az éle, tanácsos újat beszerezni, ezzel is csökkenthető az irritáció - mert kevésbé fogja a bőrt „kaparni”. Valamint a borotválkozás technikája is fontos, ha ennyire erős a szőrzeted, talán próbáld ki a szőr növekedési irányával megegyező irányban lehúzni először. Szóval valamilyen arckrémet szerezz be, borotválkozás utáni balzsamot irritáció ellen, vagy valamilyen bőrnyugtató s gyulladáscsökkentő hatású szert, pl. Neogranormon kenőcsöt, amely recept nélkül kapható, vagy a kamilla kivonatú dolgok is beválhatnak, akár az egyszerű kamillát tartalmazó púder is.
2011. szept. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neogranormon egy elég zsíros krém, amit nem szívesen kennék nagy felületen az arcomra, illetve nyakamra. Találtam egyébként itthon balzsamot, illetve aloe-verás nyugtató krémet is, ezeket majd kipróbálom. Még 1x köszönöm a segítséged :)
2011. szept. 13. 19:58
 5/5 anonim válasza:
Igazán nincs mit :-) Örülök, ha valamennyit segíthettem.
2011. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!