Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a bőrömmel?

Mit tegyek a bőrömmel?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy mielőtt megjönne a menzeszem, tele leszek pattanásokkal. Nem tudom mit csináljak velük, mert az arcom tiszta, rendszeresen ápolom, de mindig egy héttel a menstruáció előtt nagyon csúnya lesz , és mire teljesen elmúlnának, szinte már azonnal jön a következő hónap, és újra tele vagyok velük. Szóval nem a tisztítással, vagy az étkezéssel van a baj. Ti mit tesztek ilyenkor?
2011. szept. 14. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
vastagon alapozó
2011. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
alapozót felesjtsd el!!Leírnád hogyan és mivel ápolod a bőröd,meg hogy hány éves vagy?
2011. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, hetente 2szer bőrradírozok, és 3-4szer mélytisztítózok ( ez az új nivea thermo mélytisztító..), alapozót nem használok, csak korrektort, meg púdert (ezek ilyen miss sporty anti bakt. dolgok) , ha időm engedi akkor gőzölni is szoktam kamillával. Ezenkívül csak vizet iszom , meg néha gyümölcslét, nem eszek sok zsíros dolgot stb... Jah és ha esetleg ugye a bajos napokon kívül, ha mégis előjönne egy kettő pattanás, akkor aloe verával szoktam kenni, ami sokat segít, de mint említettem egyébétn nem csúnya a bőröm, csak olyankor... és 16 vagyok.
2011. szept. 14. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is pont ugyanígy vagyok ahogy te. A különbség hogy én kb semmit nem teszek ellene. Pattanás, kinyomom, elmúlik, cső. A legszebb akkor volt az arcom, mikor egyáltalán nem foglalkoztam vele, tehát nem idegeskedtem azon, hogy jajj pattanások, meg milyen csúnya a bőröm. Ez egy kis tudati technika, ha állandóan a pattanásokra gondolsz, akkor persze hogy előjönnek :D
2011. szept. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy nem elkeseríteni akarlak, de anyum már 47 éves, és még mindig előjönnek neki a pattanások menstruáció előtt. Ez biztos hogy valami hormonális bibi, tehát a hormonrendszered kellene helyre rakni :)

18 éves vagyok amúgy. :D

2011. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon sok van a pattikból, főleg előtte, akkor biztos, hogy hormonális. Sajna, ilyenkor a kenceficék nem sokat segítenek.


Javaslom, hogy menj le a háziorvosodhoz (vagy bőrgyógyászhoz) és irass fel Dalacin kapszulát (gyulladáscsökkentő). Ettől nem jönnek ki újabbak, és a régiek meg szépen el tudnak múlni. Van ecsetelője is, de külsőleg nem érdemes vele próbálkozni, mert csak kiszárítja a bőöd, ahogyan a többi szalicilsavas termék, tonik is.

2011. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok az aki megkérdezte,hogy miket használsz:)

Hát ha megfogadsz egy jó tanácsot,ne használ ennyi "vackot",mert többet ártanak mint használnak.Én az összes bolti cuccost megvásároltam ami csak létezik,a Niveától kezdve a Garnieren át szinte mindent,mondanom sem kell,hogy egyik sem tüntette el a pattanásaim,de még csak nagyon szebb se lett a bőröm,sőt inkább csúnyább.Alapozót meg korrektort is használtam egy időben,csak még csúnyább lett tőle a bőröm.Március óta nem használtam semmit szinte,csak bioszappannal mostam az arcom reggel,aztán bekentem sima,100-asban vett hidratáló krémmel,aztán volt olyan időszak is,amikor tényleg semmivel nem mostam az arcom,csak vízzel,meg kamillával,és NAGYON SZÉP lett tőle a bőröm!!!Mintha nem is az enyém lett volna komolyan!!!pedig én már használtam bőrgyógyász által felírt kencéket is,de egyik sem segített ennyire.Meg az is lehet,hogy idősödöm,kezdenek helyre állni a hormonjaim.De én mondom,ne használj ennyi mindent,heti 1x leradírozod az arcod,gőzölsz kamillával,vagy akár le is moshatod vele,és kész.Meg ha gondolod,vegyél vmi szappant,dm-ben lehet kapni különféle gyógynövényes szappanokat,azzal mosd le reggel meg este az arcod és slussz.Egy ideig lehet hogy nem lesz nagy változás,de aztán majd szép lesz a bőröd!ha ez sem válik be akkor pedig bőrgyógyász!:)

2011. szept. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!