Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan használjam az almaecete...

Hogyan használjam az almaecetet a hajamra?

Figyelt kérdés

Vettem a dm-ben bio, 5%-os almaecetet. Tudnátok segíteni, hogy hogyan, milyen hígításban alkalmazzam a hajamon?

Azt hallottam, hogy megszünteti a zsírosodást, korpásodást, hajhullást, és hogy a haj erős, fényes lesz tőle rendszeres használat után. Igaz ez?

Segítségeteket előre is köszönöm!


2011. szept. 20. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, nekem korpával volt sok problémám, mindent kipróbáltam, semmi nem segített. Az almaecet viszont 2 hajmosás után már mutatott eredményt, most, kb. fél év után pedig már csak megelőzésnek kell. :)


Én úgy szoktam, hogy megmosom a hajam rendesen, ahogy szoktam, majd mielőtt rátenném a törölközőt, leöblítem almaecetes vízzel. Szerintem a mosdókagylónál a legegyszerűbb csinálni, abba engedek kevés vizet (hajhossztól is függ persze), kb literenként 1 evőkanál almaecetet (szemmértékkel szoktam, nem kell bele sokat tenni), és ebben átmosom a hajam, a problémás részeket (fejbőr) jól bedörzsölve vele.


Remélem érthető! :)

2011. szept. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

És a haj zsírosodását csökkenti? Valamint a hajad minőségében észrevettél valami változást, pl. erősebb, fényesebb lett?

2011. szept. 20. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:

A zsírosodásról nem tudok nyilatkozni, én azóta nem küzdök ezzel a problémával, mióta Wu2-t használok.


Erősítés, fényesítés terén nem kell tőle csodát várni, de tud annyit, mint bármelyik balzsam.

2011. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én rendes eceten használok. Én egy evőkanállal szoktam 1,5 liter vízhez viszont 20%-os az ecet. A haj fényes lesz, korpa csökken, de ajánlom még neked a dr immun termékeket nagyon megbízhatók én a dr immun csalán hajcseppet használom, korpásodásra pedig ami jó még az a psorioderm, nizorál, amit még nem használtam de állítólag jó az a neutrogéna sampon,


a bolti samponok pld wu 2 nem hatásosak csak mososzerek, valószínű, akinek a wu 2 jó annak nincs problémája. Van aki használja őket mégis gyönyörű a fejbőre és a haja, azért mert egézséges, ha zsírosodik korpásodik az lehet gombától baktériumtól, esetleg kezdődő pszoriázis de annak más tünete is van és viszket. A gond a hajhagymákkal szokott lenni, maga a haj élettelen. Én az ecetet ki szoktam mosni a hajamból de kb 5 percig rajta hagyom. Ha zsíros korpás hajad van ami még hullik is feltétlen keres fel egy jó bőrgyógyászt

2011. szept. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Doruss ***** válasza:

Tudom, hogy régi a kérdés, azért leírom:)

Nekem eleve nem problémás a fejbőröm, nekem abban segít, hogy ha használom, tök dús tőle a hajam és nem lapul le. És tényleg fényesebb tőle valamivel, meg néha ritkábban kell mosni, mert nem zsírosodik olyan hamar.

2012. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!