Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az egész arcom pattanásos....

Az egész arcom pattanásos. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de pár nap alatt kijött nagyon sok pattanás. Anya nem enged kozmetikushoz, mert azt mondta hogy régebben ő is volt és annyira szétkínozták a bőrét, hogy mennie kellett bőrgyógyászhoz. Engem még oda se enged, mert kevés a fizetése és csak a legfontosabb dolgokra enged pénzt költeni. Aztán elkezdtem magam kinyomkodni, gőz felé tettem a fejem, de így is ott maradt a nyoma. így most jó foltos lettem.. de pattanás még mindig van. Ja és nagyon száraz a bőröm, pedig itthon van körömvirág krém ami állítólag direkt télre szükséges használni ha ki van száradva a bőr..:/ de mióta elkezdtem használni azóta olyan száraz.

Kíváncsi lennék a véleményetekre.

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült :(


16/L


2011. szept. 20. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igyál nagyon sok vizet, sportolj sokat,kerüld a zsíros ételeket és használj hidratálókrémet mindenképp( a saját bőrtípusodnak megfelelőt)a gőzölés is jó, és ha egy mód van rá ne nyomkodd!
2011. szept. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Egyetertek az elozo Valaszoloval! A sok folyadek nagyon fotos, a zsiros kajak pedig rosszak a szervezetednek. De mivel 16eves vagy, lehet a pubertaskor is. Ne felj, elmulik! Mosdd mindennap az arcodat, es meglatod, par honap alatt elfelejtheted ezeket a gondokat! :-)22/l
2011. szept. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

16 éves vagy a fokozott hormontermelés miatt vagy pattanásos. Okozhat pattanásosodást a csokoládé, túlzottan fűszeres, zsíros ételek, jódozott só, stressz kerüld el ezeket. :)

Egyébként pattanásos bőrre jó a sportolás, napfény. A napfény hámlasztó hatású, baktérium ölő.

Használsz valami kozmetikumot a bőrödre? Korrektort vagy esetleg alapozót? Mert ezek is okozhatnak pattanásosodást , ha nem megfelelőt veszel belőlük. Nekem cink tartalmú alapozóm van ami gyulladáscsökkentő hatású. :) (essence, mousse make up, hab állagú)

Egyébként nem minden kozmetikus egyforma, azért lenne jó ha kozmetikushoz mennél, mert ő kitisztítja a bőrödet szakszerűen és krémekkel meggyorsítja a gyógyulást.

2011. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

egyetértek az elsővel


vagy ha megengedi anyud,talán vegyél egy tonikot vagy bőrradírt


13l

2011. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Van bőrradírom, hetente kb. 3x szoktam használni, de semmi pedig vagy 2-3 éve használom. csak a körömvirág krémet használom meg néha ilyen avonos uborkás arcápoló krémet. Azt olyan 3 napja használom dugiba mert a tesómé.
2011. szept. 20. 16:12
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem szoktam ilyen zsíros, cukros ételeket enni. reggelente barna kenyeret vagy zsemlét szoktam enni. ebédre hús szokott általában lenni. gyakran eszek zabkását és vacsorára meg inkább gyümölcsöket szoktam ha van itthon
2011. szept. 20. 16:14
 7/11 A kérdező kommentje:
nagyon ritkán alapozóztam magam mert nem volt sok pattanásom. de mivel most sok van ezért kénytelen vagyok, de tudom, hogy pedig szellőznie kéne a pórusoknak. Essence alapozót használok ami nem tömíti el a pórust.
2011. szept. 20. 16:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Te magadnak semmiképpen ne nyomkodd a pattanásokat!!! Többet ártasz magadnak mint használnál... A bőrradírt hetente csak egyszer szabad használni. AZért szárad ki a bőröd. Minden nap tisztítsd meg,erre jó egy olcsó arctej is. Aloe verával kenegetheted az arcod,ez nagyon jót tesz a bőrödnek,de előtte tisztítsd mindenképpen.

Ahol foltos az arcod a nyomkodástól oda neogranormon kenőcsöt kenhetsz. Igyál nagyon sok folyadékot!!!!

2011. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ne haragudj de az Avon es az Oriflame a leggyengebb marka a festekek es kremek (stb.) teren mivel sok olyan dolog van ami hajlamos artani a bornek ...en a helyedben nem hasznalnam :d..sajat tapasztalat..de viszont ha segit akkor nyugodtan :) (nkm egyre rosszabb lett ) 14/l
2011. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet kinevetsz, de nekem ami mindennél jobban segített, az a nevetés. Sport (futás pl). Trécselés (pozitív kisugárzású) barátokkal. Szóval minél több öröm ebben a stresszes életben. Nem hiába van az, hogy pl amikor szerelmes lesz az ember, akkor megszépül. Szó szerint így van, a saját szememmel kísértem végig, ahogy a legjobb barátnőm egyre szebb, amióta összejött a mostani fiújával, aki tényleg szereti, nemrég volt az eljegyzés is. Az arca tele volt olyan icipici pöttyöcskékkel, nem mitesszerekkel, hanem ugynevezett fehér mitesszerekkel. Meg voltak pattijai is. Most meg szinte hibátlan, tiszta a bőre. És 23, szóval nem lehet már a tinikorra sem kenni, meg túl gyors is volt a változás. A stressz hihetetlen rossz hatással van a szervezetre-nekem pl most az eddigi legstresszesebb vizsgaidőszakban eléggé "kivirágzott" az arcom olyan része, ahol soha! nem volt pattim eddig.

Próbáld meg, amit írtam, és tuti lesz pozitív eredmény :)

2011. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!