Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Igazi világos hamvasszőke (de...

Igazi világos hamvasszőke (de nem olyan ronda szivatott szőke) hajszínt szeretnék. Középbarna hajam van, lehetséges egyetlen lépésben, hajfestékkel?

Figyelt kérdés

Természetes haj, nem volt még festve (illetve a festett rész már le van vágva). Alfaparf festékkel, 9-es oxival lehetséges? 9.1-es árnyalatra gondoltam, sztm nem lesz ilyen világos, mint ezen a képen.


[link]


Tapasztalatok hasonló téren?


2011. szept. 27. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elsőre biztos, hogy két lépésben csinálnám.
2011. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy két lépésben? Második festésre lesz kb ilyen színű? Leszivatni nem szeretném, mert akkor(gondolom) csak a macera van vele tőfestésnél.
2011. szept. 27. 12:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szívatod le, akkor nem sok értelme lesz rákenni a festéket, mert a barnára nem fog rá.


Én úgy csinálnám, hogy leszívatnám az egészet, aztán egy sima festékkel befesteném, ami már nem, vagy csak minimálisan világosít. Az újrafestésnél pedig úgy járnék el, hogy rákenném a hidrogént a tövekre, utána pedig a festéket felvinném a tövétől a végéig anélkül, hogy lemosnám a hidrogént. A saját hajam sötétszőke, és ez a módszer nagyon jól bevált rá.

2011. szept. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nekem a garnier extra világos hamvasszőke festék vált be,mindenki agyon dicséri a hajszínem.
2011. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen az eredeti hajad? Mert ez a geszenyebarna. Ennél talán-talán lenne középszőke a leírt festékkel (nekem is ezzel annyi lett).

Ha ennél sötétebb a hajad, vagy elsőre világosat akarsz, extravilágos szőke hajfestékkel (ami 4-6 árnyalatot világosít) vagy fodrászkellékboltban veszel egy szép szőkét+12-es hidrogén-peroxiot.

2011. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, előző vagyok lemaradt a link!


Szóval ilyen az eredetid?

[link]

2011. szept. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Középbarnából simán lehet szép szőkét festeni egy lépésben! De nem a drogériás hajfestékekkel. Nekem sötétbarna a hajam, fodrász festi évek óta, a L'oreal professionnel Majiblond ultrával. A szín 911 S, a legvilágosabb. A legerősebb, 12%-os oxit kell használni hozzá. Az oxi a titka a szőkítésnek, ezért nem csinálnak a bolti hajfestékek semmit, azokhoz 6%-os van!

Vagy még ugyanezt az árnyalatot lehet elérni a Majirel 10.1-el csak nem tudom mennyire sötét a hajad, mert ahhoz 9%-os oxit használnak. De még nekem is nagyon szép volt így, ezt is használta régebben a fodrászom, aztán tértünk át a Majiblondra.

Egy szónak is száz a vége, nem otthoni pepecselés hanem fodrász!

2011. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A linkhez: igen, de talán egy icipicit világosabb a hajam. Természetes, nem volt még festve.

Szóval, azt mondjátok használjak 12-es oxit? Mondjuk az nem lenne baj, ha kicsit sötétebb lenne, mint amit belinkeltem, úgy kb egy árnyalattal. A lényeg az lenne, hogy vöröses-sárgás ne legyen!

2011. szept. 27. 14:38
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Megnéztem a linket, az én hajam ennél világosabb pedig elég sötét az eredeti és egy lépésben van festve, "leszivatás" nélkül.

Ha ez a vágyad mint a képen, vagy akár egy picit sötétebb akkor biztos nem kell 12-es oxi. A vörösödés gyakori ha otthon kísérletezgetsz bolti hajfestékekkel. A sárgulás sajnos előfordulhat akkor is ha fodrász csinálja, de inkább csak akkor ha nagyon sötét az eredeti hajszín. Nekem 9-es oxival bármelyik hamvas szín hajlamos volt besárgulni 1-2 hét után de a 12-essel nincs probléma.

Bízd fodrászra, otthon nem szabad szőkével kísérletezni! Nemcsak amiatt hogy nem olyan lesz mint szeretnéd hanem veszélyes szerek ezek hozzá nem értő kézben!

2011. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Én vagyok a linkes! ha még ennél is világosabb a hajad, akkor sötétszőke lehetsz? Tegyél egy próbát a 9.1-sel +9%-oxival, ha túl sötét lesz (amit nem hiszek, szerintem jó lesz) akkor másodszorra tökéletes lesz, vagy próbálj 10.1-es szőkét szintén 9%-sal.

Pl. Wellaton 10.1 extravilágos hamvasszőkéje.

2011. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!