Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most akkor a borotvától...

Most akkor a borotvától megerősödik a szőr vagy sem?

Figyelt kérdés
Sokan városi legendának tartják, sokan nem. Ellen példának a férfiak arcszőrzetét mondom, mert az is ugye milyen erős, mellette meg azt tudom mondani, hogy lehet, hogy csak azért tűnik erősnek, mert még nem szívta ki a nap? Szóval akkor most megerősödik, vagy sem?
2009. ápr. 29. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

szia!

én szerintem megerősödik,mert pl én amikor leepiláltam akkor még kis szőke pihék nőttek vissza,és utánna elkezdtem borotválni azokat a pihéket és egyre sötétebb ill. durvább lett.

de most már vagy 2 éve borotválom és uyganolyan erős,szóval egy bizonyos szintig megerősödik,de utánna ugyanolyan erős marad,a pasiknak meg jóhoyg erősebb a szőrük meg vastagabb a bőrük,láttál már pihés arcu férfit? max mikor még ifju volt,,

2009. ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

persze hogy, erősödik!!! Ezzel védekezik a szőr száll hogy, ne bírd kiszedni!


Gyantától és az epilál-tól vékonyodik :D

2009. ápr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem igaz. Nem erősödik!! Ezt tudományosan be is bizonyították. Borotváláskor eltávolítjuk a szőrszál keskeny finom végét és nagyobb átmérőjű, durvább tapintású szálvég marad a helyén. A szőrszálak ráadásul az eredésükhöz közel vastagabbak, majd fokozatosan vékonyodnak, így rövidre vágva durvábbnak, erősebbnek tűnnek. A kamasz fiúkon megjelenő pihés szőrzet sokkal puhább, gyengébb, mint a későbbi bajusz, ez azonban csak az első borotválásig tart, utána már normál erősségű szőr nő vissza. Ugyanez igaz a lányok testén lévő szőrzetre is. A pihéket eltávolítás után valódi szőr váltja fel. Az viszont igaz, hogy a gyantázás képes gyengíteni, mivel a szálak kitépésekor a tüsző is megsérül.
2009. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Nah a hajad leborotválod többször megerősödik, ha vágod semmi látszatja!

A Szőr is hasonló...mivel a szőrre szüksége lenne a testnek ezért visszanöveszti de egyre kétségbeesetebben!

2009. ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem változó. Nekem például megerősödött... Amúgy gyantáztatom, de ha véletlen nem tudok elmenni, és leborotválom, már kb három alkalom után erősebb lesz...

Meg mielőtt kozmetikushoz jártam volna vele borotváltam, és kb olyan lett a lábam mint egy pasi arca...mióta gyantáztatom ritkul..

Barátnőmnek meg tök szőke meg gyenge szőre van, mindig borotválja, és egyáltalán nem erősödik tőle..

2009. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Kozmetikus tanuló vagyok, és mi azt tanultuk, hogy ahhoz, hogy elkezdjen kopni a szőr pl gyantánál, ahhoz meg kell neki egy picit erősödnie és utánna kezdenek majd nagyon pici szálak nőni.
2009. ápr. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
megerősödik. inkább krémet használj, vagy szőrkihúzó epilátort. a gyanta is hatásos, csak kicsit drasztikusabb
2009. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

szerintem ez teljesen mindegy, hogy megerősödik tőle vagy nem, hiszen úgysem látom fél mm-nél hosszabb állapotukban a szőröket, mivel ahogy egy picit megnő le is szedem egyből:) nem értem mi a baj azzal ha megerősödik(ami igazából csak úgy tűnik, mert csak a szőrszálat levágod, és egyértelmű hogy vastagabb az a része)


Van a "normál" szőr, és a pihe szőr. A borotválás hatására a piheszőrök erősödnek fel és szaporítják a "normál"szőrszálak számát.

A megerősödés nem azt jelenti, hogy minden levágott szőrszál egyre erősebb lesz a végtelenségig.

2009. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
55%
igen
2009. máj. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem néha erősödik, néha nem.

De akkora hatalmas változást nem vettem észre.

Ha egyszer borotválni kell akkor borotválni kell, akkor már úgyis mindig rámegyek és nem hagyom megnőni, és nem látszik hogy erősödne.

De nekem tényleg változó, van ahol erősödik, máshol meg nem. Néha meg sehol sem. Nem tudom mitől függ.

2009. máj. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!