Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolaj vagy hajvégápoló...

Ricinusolaj vagy hajvégápoló a jobb?

Figyelt kérdés
Melyik éri meg jobban és melyik jobb?
2011. okt. 10. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A kókusz olaj a legjobb!:)
2011. okt. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Ricinusolajat ne tegyél a hajvégeidre, mert attól eltöredezik. A hoxán a ricinusolajas naplókban írták többen is, hogy töredezett tőle a hajuk. Én is a kókuszolajat ajánlom, az a legjobb.
2011. okt. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Dehogy töredezik a ricinusolajtól!


Majdnem 1 évig használtam és egyáltalán nem tört tőle. Annak valami más oka van ;) De ricinusolaj helyett a hajvégeidre pár csepp olíva, kókusz vagy mandulaolajat tegyél!

2011. okt. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
2. vagyok: Én csak azt írtam le, amit a hoxa naplókban olvastam és nem egy embernél olvastam, hogy azóta töredezik a hajuk, amióta azt használják a hajvégeikre.
2011. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem bunkózásnak szántam! Én is vezetek a hoxa-n naplót és szintén olvastam azokat a hozzászólásokat, de én tartom az álláspontom, hogy ott valami belső gondok vannak, vagy károsítják egyéb módon a hajukat.
2011. okt. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

Én eddig 4 féle hajvégápolót használtam.

Első volt a TAB szilikonos hajvégápolója, ezt kb 4 éve vettem először, egy barátnőm fodrásza javasolta, így gondoltam megveszem...egyet elfogyasztottam, vettem még egyet, majd összefutottam Müllerbe a saját márkás Aiko hajvégápolóval, ami inkább krémes, mint ilyen olajos, szilikonos szerű. Az illata nem jött be, de olcsó volt...és úgy gondoltam a célnak megfelel...sokáig ezt a kettőt használtam felváltva...de még most is van belőle..

Aztán valahogy tovább keresgéltem és felfedeztem, hogy a Gliss Kur hajolaja is jó, mert kremmanian nagyon sokan dicsérik...bár drágább, mint az előzőek. Nekem ez jött be a három közül a legjobban, finom illata van, kb 1-2 borsónyi kell ebből is...és szerintem ez tényleg táplálta a hajam, de ebbe is van szilikon, ami annyira nekem nem jön be, mert lehet ettől néz ki olyan egészségesnek..:)

Az utolsó termék pedig egy gyógynövényes boltban vásárolt termék volt, ami nem más, mint a szűz kókuszolaj...és csak kókusz van benne, viaszos állagú, úgy kell felkapargatni ujjal, majd a kéz melegétől megolvad és könnyen eloszlatható a hajon. Tartalmaz a kókusz B és E vitamint is, ami a hajnövekedését is elősegíti, és jót is tesz neki. Mivel keveset kell kaparni belőle így nagyon sokáig elég. Viszont 24°C felett megolvad és folyékony állagú lesz, ilyenkor célszerű berakni picit a hűtőbe, hogy visszanyerje a szilárdabb állagát.


TAB szilikonos hajvégápoló 50 ml, 900-1000 forintért.

Aiko Müller saját márkás szintén 50 ml, és 5-600 forint.

Gliss Kur hajolaj 2300 körül van szerintem, de akciósan ki lehet fogni 1700ért is. Ez 75 ml-s.

Ebből mind a három pumpás kiszerelésű. Viszont a Syossnak is van ilyen haj elixírje, ami 100 ml, 1-200 forinttal több, mint a Gliss Kur, de ugyan azok az összetevői, így talán az jobban megéri.

A kókuszolaj pedig 1490 forint volt, és 120 ml, de ez szilárdabb állagú, csak ahogy ujjal kapargatom felmelegszik a kezemtől és könnyen eloszlatható a hajon.

2012. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!