Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajszínem szőkésbarna, és...

A hajszínem szőkésbarna, és amúgy nagyon szeretem (sose festettem még! ), de szeretnék egy kis változást! Ez jó megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Sokan mondták hogy a hajszínezők kijönnek egy mosás után.

Ez igaz?És mennyire roncsolják a hajat?Esetleg tudna valaki ajánlani jó márkákat?

Tényleg teljesen tapasztalatlan vagyok e téren,és kicsit félek:(


2011. okt. 15. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:

A színezők nem roncsolják a haj szerkezetét, ellenben a nem ammónia nélküli festékek nagyon. A színezők tulajdonképpen egy réteget képeznek a haj felszínén, míg a hajfestékek a haj szerkezetében viszik véghez a változtatásokat, ezért tartós a hatása, és ezért roncsolja a haj szerkezetét. Hajkímélő megoldás az ammónia nélküli hajfesték, amely ugyanúgy tartós, de nem roncsolja annyira a hajszerkezetet.

A tartós hajszínezők nem jönnek ki egy mosás után, kb. 10-15 mosásig szépen tartják a színüket,utána kezdenek lassan kikopni lényegében majdnem ugyanakkor kell újraszínezni a hajat, mint mondjuk egy festés utáni lenövés miatt.

2011. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
" ...hajkímélő megoldás HAJFESTÉKEK ESETÉN az ammónia nélküli...", de az igazán hajkímélő megoldás az maga a színezés.
2011. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen!:)
2011. okt. 21. 19:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy eléggé kiemeltem-e,(mert visszaolvasva nem úgy tűnik:), de mindenképpen színezőt vegyél. A festéknél ha változtatni akarsz várhatod míg lenő, mert az sosem kopik ki, vagy további roncsolásos módszerekkel lehet eltávolítani a hajba beivódott színt.

(pl: ha a sötét színűre festett hajadat egy év múlva világos színűre szeretnéd váltani, azt mindenképpen hajszerkezet károsító, színelvonó megoldással lehet csak elérni.)

A festék színe is megkopik, és fakóvá válik(1-2 hónap után)+ lenő és mindig frissíteni kell, a színezőé is, de az nem roncsolja a hajat.

2011. okt. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

egy barátnőm mondta,hogy neki a szinezőtől lett foltos a haja.Mármint az így kopik,és elég csúnya:S

ez igaz?

2011. okt. 21. 22:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát az lehet a színező minőségétől, a hatóidő előtti lemosástól, esetleg hajminőségtől, igénybevételtől... de ezektől függetlenül is persze; előfordulhatnak ilyenek egy színezőnél, de szerintem még mindig egyszerűbb egy kopásban levő hajat újraszínezni, mint egy roncsolódott hajat helyrehozni, mert arra aztán bármit kenhetsz sose lesz olyan mit előtte.
2011. okt. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ammóniamentes hajfestékek közt is találhatsz olyat, ami védi a hajat.
2011. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!