Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rakassak műkörmöt, vagy...

Rakassak műkörmöt, vagy lakkozzam?

Figyelt kérdés
Sosem volt műkörmöm, mert drágának tartottam. Házilag lakkozom, de három nap után letöredezik, csúnya lesz. Mostanában óriási divat a műköröm, minden csinos nőnek ezt látni az ujján, az én kis házi lakkozott körmöm igénytelenül hat. Viszont félek attól, hogy ha műkörmöm lesz, sok bajom lesz vele, annak ellenére, hogy egyesek szerint egy hónapig kitart. Érdemes belevágni a műköröm viselésbe? Melyikkel van kevesebb gond? 34/N
2011. okt. 18. 12:05
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
az én véleményem az hogy ha szép saját körmöd van akkor semmiképp se rakass fel műkörmöt...egy idő után úgy elgyengül a műköröm alatt a saját körmöd hogy mihelyst egy picit is megnő be fog törni vagy olyan vékony lesz a körmöd hogy hajlítani lehet majd..szal szerintem semmiképp se rakass fel...
2011. okt. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Az tény , hogy esztétikus látvány! Ki kell fogni, hogy szakmájához értő műkörmöst találj, mert különben hamar lejön. Főleg ha olyan helyen dolgozol ahol könnyen bele akadhat valamiba. Ami nekem nagyon tetszett, hogy a műköröm levétele után papír vékonyak lettek a körmeim és nagyon erősen töredeztek. Pedig előtte nem volt ilyen problémám.

Úgy hogy érdemes körömvédő lakkal bekenni.

2011. okt. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Egyik felem szeretné a műkörmöt, a másik nem. A körmeim közepes minőségűek - ha hónapokig nem lakkozom, akkor, szép esős - de nekem sajnos nem annyira tetszik "ahogy Isten megteremtette" - mert olyan helyen dolgozom, ahol majdnem mindenki műkörmöt visel - fontos az esztétikus megjelenés. Ha meg hosszabb ideje lakkozom, töredezik, elszíneződik, csúnya lesz a körmöm - pedig jó minőséget használok, és acetonmentes lemosót. Eléggé unom háromnaponta vakargatni a körmeimet - ezért szeretném egy jó tartós, egy hónapig "csendben maradó" műkörömmel leváltani.

Az baj még, hogy nagyon gyorsan nő a körmöm, félek, csúnya lesz a lenövés - úgy tűnik - az első héten szép, aztán bizarr, ápolatlan benyomást kelt a műköröm. A másik meg az árak - horror összeg a műköröm, és még nem is biztos, hogy beválik... Elég nagy dilemma.

2011. okt. 18. 12:28
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

én pont ma vetettem le a műkörmöket, évekig volt. tényleg nagyon kényelmes dolog, de igaz, elvékonyodott alatta a körmöm. elvileg pár hét alatt egész jól helyrejön. de ha úgyis évekig van, ki a fenét érdekel, hogy tönkreteszi? az úgyis le fog nőni.a köröm nem valami olyan, amivel megszületsz, és életed végéig az van ott, hanem állandóan nő. egyszer lenő az egész és olyan, mintha sosem lett volna körmöd. szóval szerintem ne ez legyen mérvadó.

amúgy abban nincs igazad, hogy igényes a műköröm. pont azért vetettem le, mert nekem kezdett kicsit igénytelennek vagy inkább olyan közönségesnek hatni. sosem volt színes, mindig sima francia, nem is túl hosszú, de egyszerűen egy olyan társaságban, ahol jómódú hölgyek (szándékosan használtam a hölgy kifejezést, mert iogazi finom igényes hölgyek) vannak, ciki volt a műköröm. egy szépen kifestett szinte teljesen rövid köröm, vagy egy tlátszó lakkal befestett köröm (ha szép formája van ) szerintem sokkal igényesebben hat. de ízlések és pofonok. szerintem a műkörömnek pont áldozik le az ideje..és szeritnem minden más műdolog is kezd nagyon ciki lenni igényesebb körökben. persze ezt én látom így, lehet, hogy tévedek.

2011. okt. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmire gondoltam:


[link]


Rövid, szolid, nőies, természetes hatású köröm az ideálom - a Kelemen Anna féle tíz centis karmoktól kiráz a hideg.

Szerintem a szolod műköröm nagyon igényes, finom benyomást kelt - a lotyós, harsány műköröm valóban cicababás külsőt csinál.


Egyébként a mostanában kapható gél lakkok jól beválnak? Gondolkozom azon is, hogy veszek egy igazán jó minőségű lakkot (úgy 4000 körül van), és házilag megoldom. Állítólag két hétig is eltart.

2011. okt. 18. 12:49
 6/22 anonim válasza:
100%
ugy tudom a gél lakkhoz is kell UV lámpa
2011. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2008 óta volt épített körmöm, 4 hetente jártam töltetni, és egyáltalán nem keltett ez idő alatt sem ápolatlan hatást, mert körömágy-hosszabbítóval kértem mindig (a saját körömággyal megegyező színű zselé),éppen azért, hogy a szabad szél felől ne legyen csúnya látvány, amikor nő....

Viszont éppen a napokban váltottam stílust - rövidre vágott saját köröm-, de nem hiszem, hogy sokáig ilyen marad, mert így olyan "kopasznak" érzem a kezeimet.

2011. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gél lakkhoz is kell UV lámpa.
2011. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Kell Uv lámpa a gél lakkhoz. Meg elő kell készíteni ugyanúgy a körmöket, mint műkörömépítés előtt... 1800-2000 körül megcsinálják ezt a tartós lakkozást, de nem tudom, hogy megéri-e, ha valóban gyorsan nő a körmöd. Amúgy lakkozni, hogy szoktál? zsírtalanítod a körmöket előtte? Rendesen lemosod a körömlakk lemosót szapannal stb? Ja igen ajánlom az OPI lakkokat, 1 hétig nekem bírja, ha szépen előkésszítem a körmeimet hozzá!
2011. okt. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%

Hmm, hát nem tudom. :) Talán próbáld ki a műkörmöt, aztán lehet, hogy bejön, de az is lehet, hogy nem, akkor le tudod szedetni, és többet nem rakatsz. Próba... :)

Egyébként én elég sokszor nézegetem a műkörmöket, számomra is fontos a jó megjelenés, látok nagyon szépeket, de aztán annyiszor látom, hogy egy-egy nőnek le van pottyanva egyik ujjáról a műköröm vagy le van nőve... Az szerintem is borzasztóan igénytelen. Persze, ha leesik egy, gondolom újra lehet rakatni, de régebben, mikor ügyfelekkel dolgoztam, sokszor belegondoltam, milyen kellemetlen lenne a műkörmös kolléganőmnek, ha pont az előadás közben esne le vagy valami. :)

Szóval nekem is természetes, ezt szoktam lakkozni. Néha átlátszóval, néha halvány rózsaszínnel, néha erősebb, szerintem puncsos színű rózsaszínnel, ha valami extrémebbre vágyom, akkor feketével (mondjuk ez ritka, most nincs is fekete lakkom :D).

A köröm elszíneződése nekem is ismerős, régebben én is jártam úgy, de minden itthoni manikűrözésem így néz ki: olívaolajos langyos vízbe áztatom a körmeimet kb. 16-20 percre, aztán leradírozom az egész kezemet (méz+olívaolaj+cukor), ezután vágom, reszelem, visszanyomom néha rózsafapálcikával a visszanyomandó részeket, ezután körömvirágkrémmel bekenegetem a körömágybőrömet, körömápolót teszek a körmömre (olyan, mint a körömlakk, csak nem szárad rá, ez kalciumos és FEHÉRÍTI is), néha kézpakolás... Végül lakkozás, néha nem lakkozás csak másnap. :D És valami zsíros krémmel hidratálás. Mondjuk szoktam a kezemnek mézes-tejes áztatót, pakolást is csinálni, szerintem az is jó a körmöknek, illetve a tojásos-élesztős körömpakolás is. :D Mióta ezt csinálom, finom, puha a kezem, nem reped be a körömágybőröm, a körmöm pedig nem töredezik, nem sárgul be. Jaj, kihagytam! Néha szoktam polírozni is. :)

2011. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!