Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nyomkodtam az orromon, azóta...

Nyomkodtam az orromon, azóta nagyon durván hámlik róla a bör. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
körömvirágkrém!
2011. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
először radírozd le, aztán kend be hidratáló krémmel.
2011. okt. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
NE radírozd le, attól csak még rosszabb lesz, mert az ép bőrt is felsérted. Kenegesd bőven a szokásos arckrémeddel, esetleg bepanthennel, körömvirágkrémmel, stb, és legközelebb óvatosabban. :) Sajnos kell legalább egy hét, hogy helyrejöjjön, addig ha nem muszáj, ne alapozz, púderezz, mert úgy elég csúnya tud lenni. :S
2011. okt. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Azért fontos leradírozni, hogy eltávolítsuk a hámló bőrt!

Ha nem hiszed, olvass utána, de itt egy példa: A "A testradírok eltávolítják az elhalt hámsejteket, egyenletessé teszik a pikkelyes, hámló bőrt."

2011. okt. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!:)
2011. okt. 23. 12:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Én meg a 3. vagyok, nagy naivan én is elhittem az ilyen szövegeket, aztán a bőrgyógyászom felvilágosított, hogy nagyobb marha nem is lehetnék. XD

Tény, hogy leszedi az elhalt sejteket, csak hámlásnál azok még a teljesen épekhez vannak nőve, és azt is felrántod, meg felcsikargatod az alatta lévő még friss, érzékeny bőrt is, amiatt az is lehámlik. :S

A bőrradír jó dolog, de nem hámló bőrön. :S

Ha ennyitől hámlik a bőröd, gyanítom neked is érzékeny, ha elmúlik a hámlás, kb 10 naponta radírozd le valami nem brutális radírral, akkor rendben lesz, és ha nyomkodod, ne körömmel tedd, fertőtleníts, aztán hidratálj jóóóó alaposan. :D

2011. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Oké. Hiszek neked :D :)

2011. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én olívaolajjal kenném be. jót tesz a bőrnek, és nincs tele mindenféle szintetikus anyaggal, mint a bolti krémek.
2011. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!