Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a pattanással?...

Mit csináljak a pattanással? Nagyon feltűnő és nagyon fáj?!

Figyelt kérdés

Szinte minden hónapban van egy-két pattanás, amivel 1-2 hétig bajlódok. Az egész úgy kezdődik, hogy csak picike pukli van, aztán kezdem érezni benne a gócot és egyre nagyobb lesz. Már a hét elején éreztem egy pici puklit. Most már nagyon nagy, és piros is (szerintem gyulladt is lehet) és nagyon fáj. A pukli egyre nagyobb és feszít, fáj, borzasztó. Viszont még mindig nem sárgás a közepe, szóval nem tudnám kitisztítani, egyáltalán nem látszik, hogy gennyesedne egy kicsit, csak a pukli.


Mivel a két szemöldököm között van, nagyon feltűnő és idegesít.

Nincs valami házi praktika, ami segíthetne? Pl. kamilla tea? márha tényleg gyulladt és azért piros ennyire?


2011. okt. 23. 11:01
 1/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ez a hormonváltozás miatt van, vagy peteéréskor, vagy a menstruációt megelőző napokban jelentkezik. Jobb esetben csak 1 hétig szenvedek vele, de van hogy 2 hétig is eltart. Ha idejekorán elkezdem nyomkodni még csúnyább lesz, bevarasodik stb és még tovább kínlódok vele. De ez sem okés, hogy így szenvedek (tényleg nagyon fáj).

Valami tipp?

2011. okt. 23. 11:03
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Kozmetikus vagyok

Ha a menstruáció idején jön elő, akkor hagyd békén. A mensi elmúlásával úgyis eltűnnek. De ha nagyon zavar, és nagyon gyulladt, akkor jól írtad, kamilla teával ecseteld, naponta többször is, és az segít levinni a gyulladást. De légyszi NE NYOMKODD!!!

2011. okt. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot.

Szerintem ez most inkább peteérés miatti pattanás, mert előző hétvégén kezdődött, a menstruációmat viszont jövőhét péntekre várom. Régen nyomkodtam, de az utóbbi fél évben nem szoktam, és így legalább nem lesz varas. A múltkor viszont nem is volt gennyes. Csak egyre nagyobb lett a pukli, aztán piros is lett, utána pedig pár nap alatt visszahúzódott.

Akkor főzök kamilla teát és ecsetelgetem, legalább ne lenne olyan piros. :)

2011. okt. 23. 11:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Ezek a pattanások általában nem is lesznek gennyesek (bár ritkán előfordulhat), hanem csak gyulladtak. Ha ma szépen kamillázod, holnap sulira már nem lesz olyan vészes.

2011. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ha legközelebb ilyen pattanásom lesz (ezt rögtön tudom, hogy ilyen lesz, mert csak ezek fájnak és már az elején is érzékeny ott a bőröm) és az elején elkezdem kamillateával ecsetelni, hamarabb elmúlhat?

2011. okt. 23. 12:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor valószínű hamarabb elmúlik :) De az nem jelenti azt, hogy pl. fél centivel arrébb nem jöhet elő újabb.
2011. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha valóban nagyon fáj és ronda akkor ne házi praktikázz, hanem vegyél a DM.szaküzletben, vagy az árkád földszinti BIO-boltjában (ha pesti vagy), vagy a Herbaházban , Mediline nagykerben direkt erre szabadalmazott folyadékot. A neve Vermix Szárítókeverék forte. 120MLITER, EZER FORINT KÖRÜLI AZ ÁRA. Csodálatosan megjavítja, elmulasztja pattanásaidat. Már több ezren használják. Szia Kozmetikus Kati
2012. febr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teafa olaj
2012. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
vágj fel krumplit vékony karikára és tedd a bőrödre nekem be vált
2013. ápr. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!