Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hullott a hajad? Vagy Hullik...

Hullott a hajad? Vagy Hullik a hajad? Teljes elkeseredés

Figyelt kérdés
Mivel állítottad meg?Én teljesen el vagyok keseredve,orvosi vizsgálatok rendben...most írtak regaine szeszt,és ha nem használt azt mondta a doki vgáass kefe,tüsis hajra a hosszú de kevés hajamat.....áhhh el vagyok teljesen kesereeve.Azt tettem fel magamban hogy,ha nem használ a szesz,akkor próbálom a revalidtot,a biovannét,és a hair clinicet és ha azt sem hajgyógyász....És a végős megoldás a levágás.Mi a véleményetek?Tapasztalatok?
2011. okt. 25. 12:05
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibékért.Nagyon sok hajam volt és 2 hajhullás alatt teljesen elhullott, a fejem tetején látszik nagyon a fejbőröm,és hátul sincs sok,ezt hajhabbal próbálom megoldani hogy annyira ne legyen feltűnő.Első nap jó mikor megmosom,talán 2. nap is de harmadik nap már össze ragad,kocolódik stb.....borzasztó:S és még csak 18 éves vagyok.Családban mindenkinek sok haja van.
2011. okt. 25. 12:07
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

ajhullás elleni tippek


1. Igazíttasd meg a hajvégeket! Szabadulj meg a töredezett hajvégektől, és hajad máris rendezettebbnek, egészségesebbnek tűnik.


2. Naponta hidratáld a hajad! Szokásos hajmosás utáni balzsamod mellett alkalmazz hidratáló pakolást vagy tápláló, akár száraz hajba masszírozható termékeket is.


3. Ügyelj a samponodra! Használj tápláló, klór- és ammóniamentes samponokat.


4. Csak akkor moss hajat, ha szükséges! Semmi nem táplálja jobban a hajat, mint saját, naponta termelődő olaja. A napi hajmosás ezt kimossa belőle. Legalább egy, de inkább 2-3 napot hagyj a hajmosások között.


5. Vegyél hajkefét! A rendszeres és alapos fésülködés mellett fényt ad a hajnak, ha puha hajkefével többször, finoman végigkeféled.


6. Figyelj az étrendedre! Az omega-3 zsírsav vagy a B-vitamin serkenti a hajnövekedést. Fogyassz lazacot, tonhalat, csonthéjas gyümölcsöket legalább 4-5 alkalommal hetente.


7. Szárítsd hajad alacsonyabb hőfokon! A forró levegő kiszárítja és töredezetté teszi a hajad.


Táplálkozással a hajhullás ellen


A haj növekedésében leginkább a proteinnek van szerepe, fontos továbbá a vas, a cink és egyéb ásványi anyagok fogyasztása és a komplex B-vitamin. Szakértők szerint egy proteinekben gazdag reggeli a leghatásosabb, amely akár a következőket is tartalmazhatja:


Vörös hús, például egy vékony szelet roston sült marhahús forrón vagy akár hidegen.

Vegetáriánus vagy? Készíts egy könnyű omlettet két tojásfehérjéből.

Ha a hajápolást fogyókúrával kombinálod, a B-vitamint, cinket és proteineket tartalmazó baconszelet valószínűleg nem kerül a rántottád alá, a friss vagy füstölt lazacot azonban akkor is bátran megeheted.

Szereted az édes ébredést? Egyél zsírszegény túrót bogyós gyümölcsökkel vagy ananásszal.


A sok gyümölcs, a proteinekben gazdag és keményítőben szegény étrend lassíthatja a hajhullás folyamatát. A gyümölcsök és zöldségek flavonoidokat tartalmaznak, melyek antioxidánsként védik és stimulálják a hajgumókat és -gyökereket. A Ricinus Communis (ricinus, „csodafa”) gyökerét már az ókori Egyiptomban is használták, és a koptok révén került át a keresztény világba. A fáraók idejében az olajával, később a leforrázott gyökér levével mostak hajat, amely ezáltal tömöttebbé és erősebbé vált.


Nagyanyáink praktikái


Havonta egyszer, lefekvés előtt próbáld ki:


kend be fejbőröd vastagon olívaolajjal, vagy

leforrázott rozmaring és olívaolaj azonos arányú keverékével, vagy

két nagy vöröshagyma kipréselt levével, amelybe mézet keversz,


majd vegyél fel zuhanysapkát, vagy tekerd hajad fóliába, nehogy az ágyneműd foltos legyen. Reggel alaposan öblítsd át a hajad.

2011. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszi:S
2011. okt. 25. 12:24
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges ennyi hajvitamint venni, azokban sincs különösebben speciális vitamin, csak mint másban. Orvosi vizsgálat mit jelent? Fiú vagy vagy lány?

Az nem normális, ha 18 évesen már ennyire kiritkult.

Néztek pajzsmirigyet? Ha lány vagy, akkor hormonokat, PCOS-ed nem lehet? Inzulinszintet? Nagyon sok mindentől hullhat. A regain az hormonális hajhullásra van, ha viszont attól hullik, tök felesleges a revalid és társai. Én egy erős multivitamint vennék (pl. Scitec Multi-pro, drága, de ha csinálsz egy 2-3 hónapos kúrát, többet nem, teljesen feltölti a vitaminraktáradat, ártani nem fog, és a többi kimondottan hajvitamin se jön ki jobb árra)

2011. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Lány vagyok és elvileg mindent megnéztek.
2011. okt. 25. 12:29
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

Ja, én nem hiszek az olajos meg hagymás, stb pakolásokban (büdös, macerás, stb), ha meg belső ok miatt hullik, akkor pláne felesleges.

Az okot kéne megtalálni. Festeni fested? Attól is hullhat.

2011. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az elvileg mindent, az mit jelent? Csak azért kérdezem (tapasztalat, hajhullás ügyben szintén) mert nekem is elvileg mindent megnéztek, pedig csak egy sima nagy vérkép volt, abból meg nem derül ki semmi szinte ezzel kapcsolatosan. Kimondottan a hormonokat is meg kellene nézni, van olyan, amit menstruáció után 3 nappal, meg nem tudom hány nappal néznek, összesen 3 alkalommal egy cikluson belül, és az a hormoningadozást nézi. Ha fejtetőn ritkult meg főleg a hajad, sajnos esélyes, hogy a hormonokkal van valami kavar, fogamzásgátlót szedsz amúgy?

Nem könnyű mindennek utánajárni, mert sok oka lehet, de ha megvan, akkor általában lehet kezelni, csak több hónap is lehet a javulás sajnos, na meg az eredmények, stb az is:( És sajnos az is tapasztalat, hogy az állami dokik tojnak a dologra:((

2011. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ősszel mindenkinek hullik.
2011. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Hullik igen mindenkinek, de nem ennyire szerintem. Az tuti, hogy étrenden is kell változtatni, meg ha esetleg dohányzol akkor tedd le, igyál elegendő folyadékot. Attól is hullhat, ha esetleg valamilyen, bármilyen gyulladás van a testedben, vagy esetleg a szuvas fog is okozhatja.
2011. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Én is azt kérdezném, mi az a minden, hormonokat nem néznek általános laboron, endokrinológushoz kell menni.

Voltál fogorvosnál, fül-orr-gégésznél? Nőgyógyásznál? Volt általános nyomelemek vizsgálata is, vagy csak vasat néztek? Volt cukorterheléses vizsgálatod?

Voltál gasztroenterológusnál? Mert pl: gluténérzékenységnél is tünet a hajhullás.

2011. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!