Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ajakherpeszre mi a legjobb...

Ajakherpeszre mi a legjobb házi praktika?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem házipraktika, hanem patika, és valami herpesz elleni kenőcs. Pl. Zovirax.
2009. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt használom, de esetleg valami gyógynövény vagy tea kiegészítő kezelésnek??
2009. máj. 4. 16:46
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

nekem a biológia tanár mondta,hogy lehet gusztustalan de az ajakherpszere a legjobb megoldás a fülzsír :D

pontozzatok le nyugodtan de ez így van

( amúgy nekem szerencsére /kopp-kopp-kopp/ sose volt herpeszem szóval nemtudom : )

2009. máj. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

1. Ha érzed, hogy ég és viszket és hamarosan ki fog jönni, azonnal nyomj rá nejlonzacsiba csomagolt jeget. E fog zsibbadni és olyan érzés, mintha lefagyna a szád, de 10 perc jegelés után 10 perc szünet, majd 10 perc jegelés és újra szünet. Ezt ismételgesd 4-5-ször. Visszahúzódik.

2. Durva gyógymód: ha már megjelentek a hólyagok, veszek a patikában szalicilos alkoholt és naponta 4-szer, 5-ször azzal kenem be, majd Zovirax-szal vékonyan jól bedörzsölöm. Az alkoholos bekenés nagyon csíp és fáj, de 3 nap alatt elmúlik. Ezzel a durva gyógymóddal egyre ritkábban jön elő (legutóbb több mint egy éve).

2009. máj. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerencsére már kezd gyógyulni! Nekem is csak évente, kétévente jön elő, akkor aztán megkeseríti az életem egy hétig! :) Legközelebb (ami remélem soká lesz) kipróbálom a jegelést!
2009. máj. 7. 08:42
 6/11 anonim válasza:
34%

ezmind badarság ezekkel a kenceficékkel meg fogkrém meg miegymással napogik szemvedhetsz...

de van egy jó gyógymod..

nemtudom használjáke de én magamtól jöttem rá

fogsz egy vattapamacsot és jó erős alkoholba beleitatod..de fontos, hogy erős legyen és szórsz rá sót. és rátartod a herpeszre,fontos hogy akkor kezd el amikor érzed hogy kedkijönni.énmár sajnos akkorjöttemrá amikor már akkora volt a hójag mint a fejem..de ígyis 18óra alatt elmúlt

mivel az alkohol (erős) fertőtlenít és szárít és a só is ugyanígy garantált hogy hamar elfog múlni:)

sok sikert!

L\15

2009. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha alkoholt raksz rá az nem csíp és fáj?! nem lesz töle rosszabb?
2009. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

L15: drótkefével is dörzsölheted ennyi erővel. Biztos lejön, csak aztán durva következményei lesznek.


Nekem beválik ált. ha időben veszem észre: Zoviraxot kenek rá, megvárom mig kicsit beszívódik, és akkor leragasztom herpesztapasszal.

2010. febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

milyen vény nélküli kenőcsöt ajánlatok herpesz ellen?

már többször is lekapartam kézzel, nem bírom :S

2010. febr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Richtofit herpeszgélt próbáljátok ki! Gyógynövényes, és hamar eltünteti a herpeszt, de közben tényleg nem szabad birizgálni. Vízhez se nagyon érjen, főleg ha sebes már.
2010. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!