Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszú hajúak! Milyen hosszú...

Hosszú hajúak! Milyen hosszú a hajatok, és hány éve növesztitek?

Figyelt kérdés
Milyen ápoló termékeket használtok? Milyen a hajatok? (szín, vékony/vastag szálú, festett-e, göndör/hullámos/egyenes stb.)
2011. nov. 1. 14:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Az én hajam nem a leghosszabb, váll alá, hátközép fölé ér, vékonyszálú, festett sötétbarna, hullámos-szerű, de vasalom, de nem minden nap. Semmilyen ápoló cuccot nem alkalmazok, csak jó a samponom, és mondhatom a hajamra, hogy gyorsan nő. Szeretnék majd legalább derékig érő hajat egyszer :)
2011. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
2 év alatt növesztettem meg vállig érőtől derékig érőre. Nagyon sokáig használtam ricinusolajat és bánfi hajszeszt. Jelenleg koffeines alverde sampont és balzsamot használok és gliss kur hajvégápolót. Hajmosások előtt olívaolajat teszek a hajamra, a hajmosás végén pedig kókuszolajat. Szedek szépségkapszulát is. Hajszárítót, hajvasalót egyáltalán nem használok már 5 éve. Még fél évet szeretném növeszteni, amíg lenő a csípőmig. Vékony szálú, nem festett, világosbarna hajam van.
2011. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem derékig érő enyhén hullámos világosbarna hajam van.Elég vékonyszálú és nagyon hamar zsírosodik ezért minden nap megmosom,mert ha nem akkor ápolatlannak érzem magam..:// Vállig érőtől kb. 4 év alatt nőtt meg.:D

Nem vasalom (egy hónapba 1×2 talán) és nem is festem.

Mindig másfajta sampont és balzsamot használok mert megszokja a hajam és akkor méggyorsabban zsírosodik.:/

2011. nov. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Most 122 cm hosszú, combközépig ér. 4-5 éves korom óta csak úgy hagytam nőni, pár éve, mikor fenékig ért elkezdtem rendesen ápolni és tudatosan növeszteni. Még mindig növesztem, 127 cm a cél, hogy a combom alsó részéig érjen.

Sötétbarna/fekete színű, mosás után göndör rendesen, utána kifésülöm és hullámos lesz. Vegyesen van benne normál vastagságú és vastag szál is, ráadásul nagyon sok hajam is van, a copfom kerülete simán van úgy 13 cm.

Mindig váltogatom a termékeket, de van néhány kedvencem, amik állandók. Dulgon kids sampon, Garnier Fructis Triple Nutrition balzsam, Garnier Natural avokádós balzsam, kókuszolaj, Wella pro Series Repair balzsam.

2011. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Rapunzel, hány éves vagy? Ilyen hosszú hajat mondjuk nem szeretnék, de egy fenékig érő jó lenne.
2011. nov. 1. 17:40
 6/27 anonim ***** válasza:

bocsi az OFF-ért, de ez tényleg érdekel.

nekem nagyon rövid hajam van. 14 éves koromban volt utoljára hosszúnak mondható hajam, kb. a mellemig ért. utáltam fésülni, mosni, szárítani.... mindent ami vele kapcsolatos. pedig egyáltalán nem vagyok egy "fiús" lány.


az érdekelne, hogy te/ti mit szerettek a hosszú hajban? egyáltalán mi a jó benne? nem szabadulnátok meg tőle időnként? és nem zavar titeket, hogy sok időt vesz igénybe a mosás, szárítás?

2011. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

22 vagyok. :)


Én nagyon szeretem a hosszú hajat. Egyrészt mert imádom a 19. századi divatot, és akkor a ma extra hosszúnak számító haj volt a szép.

[link]

[link]

Másrészt inspirálnak a fantasy képek, vagy ha látom másnak milyen szép hosszú haja van. Aztán van még az is, hogy a nagyon hosszúból lehet igazán jó komplikált kontyokat meg frizurákat csinálni. Én személy szerint sosem akartam semmiből olyat, ami mindenkinek van, inkább a különlegességet keresem, a haj is egyfajta kifejezése ennek. Persze az nem túl élvezetes, mikor az utcán 5 percenként megkérdezik mióta növesztem...

Néha megfordult a fejemben, hogy levágatom fenékig érőre, de most még nem, majd később. Esetleg csípőig érő még belefér, de annál rövidebbre semmiképp.

A mosás nem tart tovább, mint ha mondjuk vállig érő lenne. A szárítás más, de ott is a vastagsága nálam az igazi "probléma", mint a hossza. Általában nem szárítom meg, hagyom magától megszáradni.

Na meg a fodrászon jó sokat spórolok. :D

2011. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Rapunzel, nagyon irigyellek! Még sosem láttam olyan hosszú hajat, csak képeken. Biztos gyönyörű. :)
2011. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Kissé mell alá ér, festett sötétbarna (bár az alap színe is hasonló). Nagyon régóta növesztem, lassan kezdett el nőni, mikor még csak a vállamig ért, ráadásul állandóan ritkítva volt + lépcsős volt, így elég nehéz. Úgy egy éve elkezdtem a zöld Herba Vital hajszeszeket használni, ettől kezdett el szerintem gyorsabban nőni. :)
2011. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ja, és enyhén hullámos (bár inkább csak szerteágazó egyenes :D), illetve vastagszálú a hajam, de minél hosszabb lesz, annál inkább egyenesedik ki. Néha kivasalom, ez is eléggé hátráltatta a növésben, de szerintem a Herba Vital jót tett neki. :)

Hajmosáskor pedig Wella Pro Series termékeket használok, az én hajamra tökéletesek.

2011. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!