Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tüntessem el a pattanás...

Hogyan tüntessem el a pattanások utáni hegeket?

Figyelt kérdés

Még július elején voltam bőrgyógyásznál, aki felírt egy Dalacin nevű oldatot. Azt tudni kell, hogy a bőröm rettenetesen fehér, valamint akkor eléggé száraz is volt mert előtte éppen egy alkoholos oldatot használtam és rettentesen kiszárította a bőröm de semmit sem segített. (Meg előtte még vagy 50 féle oldatot, krémet, de semmi se használt.)


Tehát felírta ezt a Dalacint, és a nagyon durván kipattogott arcomon el is tüntette a pattanásokat. Na igen, eltüntette, de a hegek mind ottmaradtak. Egy idő után (kb. 2 hónap) nem használt már ez sem semmit, igaz annyira nem pattogott ki újra az arcom, mint előtte.

A hegekre azután Neogranormont kezdtem el használni, nagyon minimális hatása volt, de 2 hét után ugyanúgy néztem ki mintha soha nem használtam volna...


Neogranormonnal illetve Baba szappannal azóta is próbálom eltüntetni a pattanásokat meg hámlasztani a bőröm, de semmi hatása nincsen szinte.

Valamilyen házi praktikát tudtok esetleg ajánlani rá? Az ajánlott krémekben, oldatokban nem bízok, mert ki tudja hogy akinek a többezres DM-es termék bevált, nekem csak egy újabb pénzkidobás lenne.


Illetve ha elmegyek egy kozmetikushoz az hogy fogja ezeket eltüntetni, és kb. mennyiért?


Közel 3 éve szenvedek már a pattanásoktól és az összes önbizalmam elveszik.... :/ Nagyon megköszönném ha tudna valaki segíteni!


(Olyan dolgok viszont az alapból száraz + fehér bőröm miatt nem nagyon jöhetnek szóba, amik szárítják a bőrt. Tudom, a babaszappan is ilyen, de ezt már végső elkeseredésemben használom, hátha... :/)


15/F.


2011. nov. 3. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig a sebnek az a jó, ha hámlasztják. Magyarul szárítják.
2011. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legjobb, ha erről is konzultálsz a bőrgyógyászoddal és/vagy egy kozmetikussal is. Lehet alkalmazni pl. kémiai- vagy gyümölcssavas hámlasztást, de ezek nagy szakértelmet igényelnek, és látni, ismerni kell hozzá a bőröd állapotát.
2011. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,ha ennyire nem használ semmi akkor nem biztos,hogy a bőröddel van a konkrét baj csak ott is kijönnek a tünetek.Lehet,hogy csak rossz az étrended,érzékeny vagy valami élelmiszerre vagy adalékra,de lehet hormonális zavar is.Próbálj meg eljutni belgyógyászhoz,ártani biztos nem fog.
2011. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki fogsz nevetni de nekem a bepanten krém segített! 15L
2011. nov. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A hegeken a hámlasztás segít, amit kétféleképpen tudsz kivitelezni:

1. elmész hámlasztó kezelésre, ami nevetségesen drága, viszont ha nem is azonnali, de gyors megoldás,

2. fogsz egy paradicsomot, összeturmixolod natúr joghurttal, és mint egy rendes pakolást, rajta hagyod a bőrödön. Nekem kb 1-2 hónap után már nem kellett kennem.

2013. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!