Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Használt már valaki közületek...

Használt már valaki közületek egyszerű bolti (úgy értem nem professzionális/fodrász) hajfestéket hajszíne világosításához?

Figyelt kérdés
Sötét színű (eredetileg is sötétbarna, de jelenleg festett) hajam van, és mindenhol azt olvasom, hogy festéket festékkel nem lehet világosítani, csak úgy lehet, ha leszívatom. Azért ha van, aki már próbálta, leírnátok, hogy milyen tapasztalataitok vannak?
2011. nov. 8. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Én próbálta sötétbarnából csokibarnát csinálni(azt a világosabb fajtát) 4 festés után megvolt szivatás nélkül... és ugye bolti festékkel. :)
2011. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fog sikerülni, meg is mondom miért. A boltihoz nem adnak normális oxit. VIlágosításhoz pedig legalább 9%-os kell. Lehet! világosítani. Én folyton váltogatok sötétebb-világosabb vörös hajfestétek között, a sötétebbet 6-ossal csinálom, a világosabbat 9-essel, ennyi. És működik.
2011. nov. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Milyen festéket használsz?
2011. nov. 8. 17:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Anyukámnak egyszer vettem egy aranyszőke hajfestéket és képzeld csokibarna lett szegénykém majdnem sirva fakadt,és elmentem a rossmanban vettem palette E 20 hajszőkitöt,gyönyörü barackos szőke lett,neki akkor bevált és utána egy ideig avval kentük a tövét.Nem tört és szép lett a haja.De ez nem azt jelenti hogy mindenkinek beválik.
2011. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát én már jópár éve csak fodrásszal festetem. De régen londa, wella (fodrászkellékes) festékekkel festettem itthon. Csak azóta megnőtt a hajam, és nehezebb egyedül :)

De mondom, szigorúan fodrászkellékes festék, amihez külön veszel oxit!

2011. nov. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Simán lehet.

Nekem eredetileg sötétbarna, és itthon szőkítem. Általában ezt használom:


[link]


Mondjuk "leszívatás" alatt én azt értem, amikor szőkítőport is tesznek a dobozba, mert az a por szarrá roncsolja a hajat. Ez a festék is világosít, de nincs benne por, és nem lesz tőle nyúlós, száraz a haj.


Ugye mivel sötét a hajam, nem lesz olyan, mint a képen, de valószínűleg nem is állna jól annak, akinek sötétebb a haja. Nekem ez tökéletesen világosít, (és igen, 9%-os oxit adnak hozzá, rajta van a kis tasakon), ha meg nem, színezővel lehet variálni.


Tényleg meg lehet szépen csinálni, nem ribancosra. (Általában a fodrászok olyan műre csinálják.)

2011. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!