Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rohadt lassan nő a hajam! (? )

Rohadt lassan nő a hajam! (? )

Figyelt kérdés

szeptemberben lett levágva,és most van november,és szeptember óta nőtt vagy 1,5 cm-t


és valamiért,egyszer itthon a nővérem vágta le és nem tudom mit csinált,de azóta nem nő a hajam o.O


pedig előtte még festve is volt,mégis egészséges volt,nőtt rendesen


amióta a tesóm levágta,azóta folyton szálkás,töredezik,hullik mint az állat,és nagyon lassan nő,pedig már nem is volt azóta befestve meg semmi


nem is vasalom,se göndörítem


csak magától nem nő :S


mitől van ez? lehet ahhoz köze,hogy a nővérem itthon vágta le és nem a fodrász?


mit csináljak?


2011. nov. 10. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem attól van, mert a nővéred vágta le. A maximum kár amit okozhatott, ha nem elég éles ollóval vágta, de az sem okoz hajhullást, csak maximum a legvége kicsit töredezhet tőle.

A másfél centi teljesen normális amúgy szeptember óta. A legtöbb embernek ilyenkor ősszel alapból jobban hullik a haja és lassabban nő, mint pl. nyáron.

Én a töredezés és szálkásodás okát inkább a festésben keresném, nem a vágásban.

2011. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
ricinusolaj -> keress utána, nagyon jó hajhullásra, száraz és zsíros hajra, jó haj-szempilla-szemöldök növesztő
2011. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


de eddig nem hullott még ősszel sem :||


de amúgy olyan ricinus vagy milyen olajat akartam is venni,de meggondoltam magam,mert néhányan azt mondják,szart sem ér,én nem nem akarok fölöslegesen pénzt kidobni az ablakon :/


így a közvetlen környezetemből meg senki nem használja,szóval nem tudom,tényleg hat-e...de mondjuk lehet kipróbálom

2011. nov. 11. 14:42
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Nekem bevált a ricinusolaj, és 165 Ft-ért veszem a patikában. 3 alkalomra elég. Jó, nem nő villám sebességgel, de azért látható változást hozott. Barátnőm vett egyszer valami kávés sampont jó drágán, ami elvileg segít növeszteni a hajat, de francot sem ért.
2011. nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
2. vagyok, nekem is bevált, azért mondtam, én is 165 Ft-ért vettem. (: tojássárgájával keverem. (:
2011. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

tojássárgával? :O


minek?

2011. nov. 12. 22:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok. Én még tojássárgájával nem kevertem, én olívaolajjal szoktam. :)


Azért kevernek általában hozzá olajat vagy tojássárgáját, mert jobb lesz a hatása, jobban hasonlít egy "sima" pakolásra.

Talán az egyetlen "hátránya" a ricinusolajnak, hogy körülményes, több órán keresztül kell a hajon hagyni, de mondjuk nekem van elég időm, úgyhogy ez nem baj. Ráadásul azt hittem, hogy a sok olajtól zsírosodni fog a hajam, de egyáltalán nem.

Épp most olvastam róla, hogy akár napi szinten is lehet használni töredezettség ellen, ha csak a végekre teszel belőle.

2011. nov. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm :)


már értem :D


akkor ez most tök jó,nekem is töredezik a vége :/ :)


amúgy erre én is kiváncsi voltam,hogy az olajtól nem lesz zsíros? de ezekszerint megnyugodhatok :P

2011. nov. 13. 11:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Amúgy szerintem a zsírosodás hajtól is függhet, nekem eleve inkább száraz a hajam, de ahogy a véleményeket olvastam, senkinek sem zsírosodott.

Szerintem próbáld ki a ricinusolajat. Nekem 1 hónap alatt dupla annyit nőtt, pedig nekem is marha lassan szokott nőni.

Felkened, és belemasszírozod a fejbőrödbe és a hajvégekre, a maradékot pedig az egész hajra. Ráadásul nekem mindig marad az alján valamennyi, azt a szempillámra kenem. Csodát tett a szempilláimmal, kétszer olyan dús lett.

Még egy tanács: ugye miután felkened, legjobb, ha betekered törülközőbe vagy valamibe. Viszont inkább ne estére, mert barátnőm mesélte, hogy neki reggelre nagyon meg szokott fájdulni a feje.

2011. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!