Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Drasztikus kézszárasságra...

Drasztikus kézszárasságra valamilyen ötlet? Ősztől tavaszig teljesen be van repedezve a bőröm, borzasztóan száraz.

Figyelt kérdés
A bőrgyógyász egy glicerines kézvédő krémet írt fel, de sajnos csak átmenetileg használt. Azt mondta, hogy a hidegtől van. Minden kézkrémet kipróbáltam szinte, de semmi javulás. Aztán tavasz közepén magától elmúlik. Ez már harmadik éve tart, előtte nem volt ilyen.

2011. nov. 21. 01:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A krémek mellett babaolajat és géleket is érdemes kipróbálni, illetve ezeket felváltva használni. A glicerines krémen kivul is szamtan krem van, bőrgyógyász is, gyogyszeresz is tud még ajanlani, es lehet dupláját is hasznalni, mint amit eddig.
2011. nov. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Doktor Sarokbalzsam
2011. nov. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok a bőrgyógyásznak! A glicerin a legjobb vízelvonó. Szart se ér.


Vegyél shea vajat, az nagyon jó rá. Vagy van az opi-nak egy kézkrémje, igaz, nem olcsó, de a legjobb.

[link]

2011. nov. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kend olívaolajjal, nekem csak ez segített.
2011. nov. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A férjem keze is nagyon csúnya télen,neki csak a legegyszerűbb,márkátlan körömvirágos kézkrém mulasztja el.
2011. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban. :D

Nálam már legalább rájöttek, hogy valami ekcéma-szerű valami, amit pl a hideg hoz ki. Nekem valami vényköteles katyvaszt is belekevertek, sajnos a mai napig nem tudom mi lehetett. :S Keress egy másik bőrgyógyászt, mert azért nem mindegy, hogy télen fél évig fogni se tud az ember, írni, anélkül, hogy véresre repedezne a bőre... :S

Ami so-so nekem használ, az a kék tégelyes nívea éjszakára ipari mennyiségben. :D Esetleg húzz rá egy cérnakesztyűt is. És 5 fok alatt mindig legyen rajtad kesztyű odakint.

2011. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Már nagyon sok mindent próbáltam, de a legtöbb dolog csak átmenetileg használt, utána szinte még ártott is.

A glicerines kézvédő krém is eleinte csodákat művelt, majd azt vettem észre, hogy szinte függővé tett, kizárólag akkor elviselhető a szárazság, ha éppen be van kenve a kezem.

A kék Niveával ugyanez a helyzet. Eleinte nagyon jónak tűnt, de aztán az sem használt, csak ha éppen bekentem a kezem (de állandó jellegem nem is kenhetem be, hiszen nagyon zsíros a krém, nem tudok hozzáérni semmihez utána egy darabig).

Már a sarokbalzsamot is használtam, azzal is így jártam.

Majd most kipróbálom az oliva olajat, addig ezt még nem próbáltam. Meg azt a másik krémet, amihez link is volt.

Vajon belsőleg nem lehet valahogy elősegíteni, hogy ne legyen ilyen száraz a kezünk?

Nagyon köszönöm a sok választ.

2011. nov. 21. 15:53
 8/8 anonim ***** válasza:

belsőleg? sok víz, e-vitamin, cink, de a többi vitamin és ásványi anyagbevilet sem árt, ha elégséges.

amúgy valóban hosszú távon nem használ semmi, de nálam a nívea az, ami kihagyás után megint használ, a legtöbb krém nem.

próbáld váltogatni a krémeket, hátha úgy jobban beválik.

2011. nov. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!