Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A nőket miért a külvilág...

A nőket miért a külvilág véleménye érdekli jobban, mint a saját barátjuké, férjüké?

Figyelt kérdés

Olvastam itt olyan lányról, aki nem engedi, hogy a barátja a puncijához érjen, mikor elfelejti teljesen csupaszra borotválni. A srác hiába mondja, hogy őt nem zavarja...


Olvastam ilyet is:

"Ismerek egy írót, aki rendszeresen megkéri fiatal feleségét, hogy hagyja már vgére rendesen kinőni a hónaljszőrét, mert őt az izgatja, a világképéhez hozzátartozik a szőrös női hónalj, de sajnos fiatal feleségét beterelték a kötelező hónaljborotválkozás országúti sávjába...

Igen, már a férje kívánsága se számít, annyira erős a világ nyomasztása rajta"


Olyan barátnőm is volt, aki a punciszőrével nem volt hajlandó semmit csinálni, mert azt csak én látom. De a hónalját mivel mindenki látja, az mindig csupasz volt.


Én látszólag ellentétes dolgokat írok, de egy gondolat van mögöttük:


Miért hagyják ennyire a hölgyek, hogy a női magazinok diktáljanak nekik? Miért nem a saját független döntésük szerint ápolják magukat? És az után következhet a párjuké, és majd csak aztán a külvilágé.


2011. dec. 1. 22:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

"Miért hagyják ennyire a hölgyek, hogy a női magazinok diktáljanak nekik? Miért nem a saját független döntésük szerint ápolják magukat?"=> Értem, hogy mire gondolsz, de honnan tudhatod, hogy nem saját maga miatt csinálja? Mert mondjuk neki úgy jó, jobban érzi magát tőle?

Ez senkire nincs ráírva...

2011. dec. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Talán lehet azért nem hagyják a barátjaiknak, hogy odanyúljanak mert kényelmetlenül érzik magukat. A hónaljborotválásnál dettó.

Én a puncimon nem borotválom, csak ,,megigazítom". Amúgy meg most akkor zavar téged, hogy nem borotválja vagy nem (a volt barátnőd)? Amúgy meg az, hogy mindenki látja a hónalját, azért borotválja, elég hülye példa. Na miért ne borotválná.

2011. dec. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Tőlük tudom. Ismertem pár ilyen lányt. Mindig féltek tőle, hogy rossz szemmel néznek rájuk. Kötelezőnek vették, amit a média sugallt. Amit én kértem, azt más mércével nézték, nem hiszem, hogy rosszindulatból, de ezt éreztem.
2011. dec. 1. 22:54
 4/22 A kérdező kommentje:

"Na miért ne borotválná."


Miért, kötelező? 20 éve nem borotválták. Talán azt kell tenni, amit manapság előírnak?

2011. dec. 1. 22:57
 5/22 A kérdező kommentje:
Engem az önálló akarat, vélemény hiánya zavart... hogy mindent felülírt az, amit diktál a média.
2011. dec. 1. 22:59
 6/22 anonim ***** válasza:
Egy fiút is cikiznek azért hogyha nem borotválja.
2011. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Férfiaknál ugyanez a helyzet, szóval nem vagytok különbek:) A legtöbb embert a divat irányítja, azt csinálja amit lát másoktól, a nők a nőktől lesik el a dolgokat, mert természetesen a vonzó nőkre akarnak hasonlítani... akik a divat szerint ugyebár most csupaszok, gebék, stb. Ez a divat most. Nem számít mit mond a pasija, a szőr az most gáz, ciki, meg ilyesmik.
2011. dec. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A tiniknél erős a megfelelési vágy, mert még nincs kialakult önképük és kellő önbizalmuk.

Sajnos sokak felnőttként sem rendelkeznek elég önbizalommal ahhoz, hogy ne azt tegyék, amit úgy érzik, a köz elvár tőlük.

Sőt: valóban akkor érzik jobban magukat. De nem azért, mert a borotvált hónalj kényelmesebb. Hanem azért, mert úgy érzik, megtettek mindent, ami "elvárt", most "megfelelnek" a közízlésnek. Ez a megfelelési vágy mozgatja az emberek legnagyobb részét sajna. És abszurd, mert még el is hiszi, hogy az kényelmesebb neki, ha szúrja a borosta.

2011. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Engem ez nem is annyira zavar. Csak az, hogy ha kérek valamit, akkor nem teszi meg, mert fél, hogy mit szólnak, ha meglátják. Nem esik jól. Egyébként nem érdekelne engem...
2011. dec. 1. 23:11
 10/22 anonim ***** válasza:

Azért mert megszólják érte, ez nem rögeszme, ez tény. Undorító dolog, ha egy nő szőrös hónaljjal mászkál.

Én elhánynám magam magamtól, ha nem borotválnám a hónaljamat, a lábamat, a nemi szervemet csupaszra. Egész nap fruszráltan érezném magam, szorongnék. Beismerem, lehet hogy ezt a divat rögzítette belém, de akkor is így van, nálam ez beidegződött.

És nyugodtan lehet ezért lepontozni, akinek más az ízlése :)

2011. dec. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!