Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bőrgyógyászaton voltam száraz...

Bőrgyógyászaton voltam száraz bőr (kezeim) tüneteivel. A doktornő írt föl egy magisztrális készítményt a következő összetevőkkel: UNG. HYDROPHIL. NONION.100G + UNG. EMOLLIENS 100G Ez nem "sima" kézkrém?

Figyelt kérdés

Azt már nem említette meg, hogy ez nem kézkrém, amivel mondjuk estére bekenem a kezem, bőröm, hanem gyak. ezt szappan, sampon helyett kellene használnom? (netes infók alapján legalábbis ezideáig ezt értelmeztem ki) Jól gondolom? És kézkrém gyanánt tényleg nem jó? (mondjuk mikor így próbáltam, nagyon lassan szívódott a bőrömbe)


Mi történik ha véletlenül szembe, szájba, egyéb érzékeny helyre kerül? Nem jelenthet veszélyt?


2011. dec. 4. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A hydrophil hivatalosan tényleg mosakodókrém, használhatod annak, arra van kitalálva. Viszont több embert is ismerek, akiknek bevált kézkrém ill. testápoló helyett, szárazon használva. Kevés kell belőle, mert nagyon tömény, biztos láttad...

Szembe, szájba, sebbe éppúgy ne kerüljön, mint a szappan meg az egyéb kozmetikumok.

2011. dec. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

jaja, ez mosakosókrém.

használd csak kézmosásra, valószínűleg arra gyanakszik a doki, hogy allergiás vagy valami illatanyagra, színezékre, egyébre, ami a bolti vackokban van.

kézkrémnek meg használhatsz pl níveát ha szükséges.

ha meg nem kapsz használati utasítást, nézd meg a papírt, amit adtak, azon rajta szokott lenni sokszor a kezelési mód is, és az ilyen fontosabb adatok. :D

2011. dec. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor emellett ugye egyáltalán nem kell szappan, mivel ez antibakteriális? :)

2011. dec. 6. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!