Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti hogyan szoktatok le a...

Ti hogyan szoktatok le a kényszeres nyomkodásról és mit tudtok róla?

Figyelt kérdés
Semmi probléma nem volt a bőrömmel. Nem voltak pattanásaim, miteszereim. Semmi. De elkezdtem kapargatni, nyomkodni ezzel is hatalmas sebeket csinálva magamon. Mire észbe kapok már nyomkodom magamat és mivel utána bűntudatom van, tovább csinálom addig, míg nem megyek el otthonról. Nem egyszer volt ilyen. Mániákusan csinálom. Állandóan azon veszem észre magam h kapargatom a bőrömet. DE nem csak az arcomat. A karjaimat is, combjaimat, hátamat. Tudom, önuralom kérdése az egész, de nektek mi volt az a döntő pillanat amikor abbahagytátok? Mert hiába határozom el magam, mindig ugyanott kötök ki... a tükör előtt nyomkodva magamat.
2011. dec. 13. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Most nem értem ha nem volt akkor mit kezdtél el nyomkodni? Engem az térített észhez amikor láttam több olyan ember bőrét is akik otthon, szakszerűtlenül nyomkodtak. A végeredmény: ronda, kitágult nagy pórusok, hegek. Ez elég volt.
2011. dec. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is folyton elkezdem nyomkodni, ha látom, h kezd nőni... felrakattam műkörmöt, amivel elég nehézkes a fejem nyomkodni így kihagyom, meg elfoglalom magam, nincs időm rá. persze ha nagyon csúnyát látok, azt nem hagyom magamon így se, de nem sebes és pöttyös a fejem.
2011. dec. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel ugyanígy vagyok. Sőt, még a számat is szoktam tépkedni. Bár mostanában már nem olyan sokszor művelem ezeket, de régebben borzalmasan néztem ki, tiszta seb volt az arcom. Tényleg olyan ez, mint egy kényszerbetegség, évekig bajlódtam vele, hogy leszokjak róla. Jópár dologgal próbálkoztam, volt, hogy kesztyűt vettem fel :D Illetve megfigyeltem magamon, hogy mikor, hol, miért jön rám, pl. idegesség. Legtöbbször akkor csináltam, amikor asztalnál laptopoztam, mostanában csakis ágyban laptopozok emiatt. A végső megoldás nekem az lett, hogy eltüntettem a tükreimet, anélkül meg ugyebár nehéz nyomkodni :D Illetve a falitükröm elé odatoltam egy éjjeliszekrényt, így nem tudok odaállni :D 21L
2011. dec. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van,ez kényszerbetegséggé ment át.Ha látod,hogy sebes lesz és nem tisztább az akkor nem győz meg.Inkább öszpontosíts egy kozmetikusra és otthoni ápolásra.Kényeztesd magad.Helyette csinálj mást,reszeld a körmöd,szabadulj meg a szőrszálaktól,ilyenek...
2011. dec. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Nekem is hasonló problémám van már évek óta: amint dolgozni kezdek (asztalnál, szgép, előtt) vagy csak leülök olvasni, ujjbegyeimmel azonnal az arcomat, de főleg a hátamat pásztázom, hol-mit lehet levakarni, kinyomni stb.

Az eredmény, rettenetes. Már strandra se nagyon tudok kimenni. KÉsz csoda, hogy eddig megúsztam bőrfertőzés nélkül...

Totál kényszeres a dolog, sokszor észre sem veszem, még stresszes állapotban sem kell lennem. Elég, ha elkezdek vmin gondolkodni.

Azt találtam ki, hogy hipnoterápiára megyek, hátha ott a tudatalattimmal meg tudják dumálni, hogy hagyja már abba ezt a hülyeséget.

Van ezzel kapcsolatban vkinek tapasztalata?

2012. jún. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én úgy fogok leszokni róla, hogy most hivatalosan is bejelentem és írásban adom mindenki előtt, hogy: HOLNAP REGGELTŐL SOHA NEM FOGOM NYOMKODNI, KAPARGATNI A PATTANÁSAIM ÉS MITESZEREIM, ESKÜSZÖM!!!
2012. aug. 31. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bár kicsit régi már ez a kérdés, de tán nem fölösleges idebiggyesztenem és nekem is szokott ilyen lenni, ha olvasgatok, vakarászom magam, bár most inkább a pattanások nyomkodása érdekelt, és pl. azt az elég jó összefoglalót találtam a témában:

[link]

(kozmetikus/sport/nyugi/társas kapcsolatok/pszichológus megoldást kíván, bár engem inkább az ok izgatott, hogy miért érzünk egyáltalán késztetést, arra meg ezt írja: pl. stresszkezelés, nevezetesen leválási probléma/figyelemelterelés a más problémákról/mazochizmus, önagresszió)

2016. aug. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

1. ne hajolj kozel a tukorhoz

2. mond azt hangosan magadba hogy NE CSINALD

3. kepzeld el magad utana milyen lennel

4. vagd le a kormod tovig

(5.probalj egeszsegesen enni es sok vizet inni a baj megelozese erdekeben)

2017. jan. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Velem is ez a probléma...


Szóval most én is MEGFOGADOM, HOGY TÖBBET NEM PISZKÁLOM AZ ARCOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2018. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ú, beszállhatok én is?

Nem fogadkozom, mert azt már annyiszor megtettem, hogy agyoncsapta az ünnepélyességet, deee kijelentem: Innentől kezdve, így 2019 elején nem piszkálom többet a bőrömet, ellenben rendesen ápolom. (beszereztem néhány természetes holmit, natúr szappan, gyógynövényes hidratáló, meg egyebek)

Éljen a szép bőr!

...majd egyszer:D

2019. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!