Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 4 napos száraz repedezett...

4 napos száraz repedezett tetkóval mi a teendő?

Figyelt kérdés

4 napja csináltattam lábfejre tetoválást, már nem fóliázom, Bepanthen Plus-sal kenem naponta többször, mégis nagyon száraz a tetkó és most már be is repedezett több helyen, ijedtembe befóliáztam, nincs más ötletem mivel lehetne megszüntetni a szárazságot. Krémmel bevakolni nem akarom, mert tudtommal az sem jó. Ha már berepedt helyre lehet még hozni? Csúnya lesz tőle a tetkó? Korrekcióval helyrehozható?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 27. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele: a tetoválás egy nagy, összefüggő sebfelület, ennek megfelelően varasodik, leválik, és új bőrt növeszt.

Még ne "temesd", ápold úgy, ahogy a tetováló tanácsolta, és ha lejárt a két-három hét, már látni fogod a maradandó végeredményt.


:D

Elárulom, én is odavoltam, hogy színes trutyi folyik a krémtől, kidobja a bőröm az összes festéket, fakó, hámlik, hogy fog ez kinézni.

Ennek öt éve volt, és ma is szépek a színei és a kontúrok, mint az első napon.


Ne piszkáld, ne vakard, ne bizergáld, azt tilos!!

2011. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

nem azért repedezett, mert csak hámlik? :)


ha annyit kened, képtelenség, hogy kiszáradjon. a fólia csak az elején kell, hogy ne fertőződjön el, ne menjen bele kosz stb.

2011. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom én a hámlást nem így képzelem el.. de már jönnek bőrdarabkák amúgy. Csak ha picit meghúzom a bőrt akkor a saját bőröm látszik szóval megrepedt a minta.. mint az ilyen rágógumis tetkóknál. :D Mert azt tudom, hogy normális, ha hámlik, de annyira borzasztó száraznak látom azért ijedtem meg. :S
2011. dec. 27. 21:04
 4/10 A kérdező kommentje:
Basszus jönnek le róla a bőrdarabkák és vele együtt a minta is :'(( Mi a jó istent csináljak?
2011. dec. 27. 21:14
 5/10 TeeCee ***** válasza:
Körömvirág kenőccsel szerintem vékonyan bekenheted, ha ennyire aggódsz menj vissza a tetoválóhoz, az majd elmondja h mi van:)
2011. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mint tetováló az utolsó válaszoló nyert:).Körömvirágkrém kell rá.Gyulladáscsökkentő,sebgyógyító és a legfontosabb,hogy hámképző.
2011. dec. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megyek mindjárt akkor veszek körömvirág krémet... Egyébként már nincs begyulladva meg semmi, csak jönnek le a száraz bőrdarabkák és ahol lejött ott a mintha sokkal halványabb.. :S Remélem majd a körömvirág segít rajta... Köszönöm szépen még egyszer!
2011. dec. 28. 10:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nyilván halványab lesz ahonnan lejött a bör mikor frissen van csinálva a tetko mindekinek erősebb a tetoválása, és mikor lehámlik akkor lesz eredeti színe meg, de semiképp se szedegesd, meg nem piszkáld, hagd hogy magátol lejöjjön
2012. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már majdnem teljesen lehámlott végül is. Akkor ez természetes halványabb lett? Ne is menjek akkor vissza korrekcióra, mert akkor az újabb lehámlás után megint ugyanolyan halvány lenne?
2012. jan. 3. 16:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha átüti a pigmentektől függ,hogy sötétebb lesz-e,de a tetkónal nem szép,ha ébenfekete.
2012. jan. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!